RegionWiadomość dniaZdrowie

Sosnowiec znowu rusza z programem in-vitro!

W Sosnowcu po raz kolejny rozpoczyna się program leczenia niepłodności metodą in-vitro. W sumie 40 par będzie mogło liczyć na dofinansowanie ze strony miasta.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

W wyniku przeprowadzonego konkursu ofert wybrano cztery kliniki: Medi Partner sp. z o.o., Gyn Centrum Clinic sp. z o.o., Centrum BOCIAN sp. z o.o. oraz Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED. W tym roku na ten cel gmina przeznaczyła 200 tys. zł. To już czwarta edycja programu, z którego skorzystało do tej pory kilkadziesiąt par, z których kilka doczekało się potomstwa, mieliśmy także do czynienia z ciążą mnogą.

Patrząc na efekty realizacji programu leczenia niepłodności, nie zastanawialiśmy się długo, bo widać od razu, że warto go kontynuować. Zależy nam na ograniczeniu zjawiska niepołodności i bezdzietności wśród mieszkańców Sosnowcapodkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent miasta.

Program obejmuje dofinansowanie do wysokości 80 proc. kosztów (łącznie nie więcej niż 5.000 zł) co najmniej jednej procedury zapłodnienia pozoustrojowego. Różnicę pomiędzy całkowitym kosztem procedury a dofinansowaniem ponoszą pacjenci. Maksymalna liczba zabiegów, do których przysługuje dofinansowanie to 3 zabiegi. Koszty ewentualnych kolejnych zabiegów ponoszą pacjenci. Program zakłada możliwość dofinansowania do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego dla par, które mają potwierdzenie przeprowadzenia pełnej diagnostyki przyczyn niepłodności, udokumentują potwierdzenie trwałego uszkodzenia uniemożliwiającego naturalną koncepcję lub też są po roku bezskutecznego leczenia zachowawczego lub chirurgicznego.

To kolejny rok, kiedy Sosnowiec dofinansowuje zabiegi in-vitro.

Źródło: Sosnowiec.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Chcą zabijać Ślązaków i do nich strzelać! Fala hejtu i koronawirusa zalewa Śląsk i Ślązaków! [WIDEO]

Katowice: Mapa zasięgu sieci 5G już działa! [MAPA ZASIĘGU i NADAJNIKÓW 5G]

Tajemnicza seria? Kolejne zwłoki w Dolinie 3 Stawów w Katowicach! [NOWE FAKTY]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close