KrajRegion

Spis Powszechny idzie nam jak szczepienia i zdobywanie medali w Tokio. Szkoda słów

Dopiero co drugi Polak wziął udział w spisie powszechnym. Na tle całego kraju województwo śląskie wypada niewiele gorzej, bo w regionie w spisie wzięło udział 48 proc. osób. Mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy mają to już za sobą.

 

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!


– Już dawno, a dawno. Osobiście tam byłam, ja nie musiałam wypełniać, tylko oni mi pomogli. – Ja telefonicznie, pytała się pani o to, co trzeba, odpowiadało się i wszystko gra – mówią Danuta i Lidia, mieszkanki Katowic.

– No pewno, że się przyda. Nie tylko nam, ale w ogóle – w przyszłości każdemu może być pomocny – mówi Janusz, mieszkaniec Katowic.

 

Większość mieszkańców wybiera metodę samospisu – to ponad 70 proc. osób. Pozostali dzwonią na infolinię lub są spisywani przez rachmistrzów. Wzięcie udziału w spisie powszechnym jest obowiązkowe, a za odmowę można zostać ukaranym grzywną. Do tej pory wojewódzkie urzędy statystyczne skierowały na policję 80 zawiadomień za odmowę udziału w spisie. Co ciekawe – żadne z nich nie dotyczy województwa śląskiego.

 

– Na terenie naszego województwa też zdarzały się sytuacje, w których rachmistrze zgłaszali nam odmowę przystąpienia do spisu. Ale ponieważ to są procedury i my zawsze jeszcze dajemy kolejną szansę tym osobom, to dzwoniliśmy jeszcze raz do tych osób, które odmówiły rachmistrzom udzielenia informacji. I najczęściej okazywało się, że albo państwo już się spisali w międzyczasie, albo na skutek naszych rozmów poddali się temu obowiązkowi spisowemu – mówi Grażyna Witkowska, z-ca dyrektora GUS w Katowicach.

W spisie powszechnym trzeba wziąć udział do 30 września.

 

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ogród Japoński w Parku Śląskim już zamknięty! Powód? Zwiedzający zrobili sobie z niego basen!

Zwłoki ofiar eksplozji w Częstochowie można było zabrać z ulicy dopiero dobę po wybuchu! [WIDEO]

Rumuński gang, który łupił centra handlowe wpadł w Oświęcimiu. To oni stoją za włamaniami w Rybniku?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close