KrajRegion

Sprzedawali w Internecie środki poronne. Mieszkańcom Śląska grozi do 15 lat więzienia

Handlowali środkami poronnymi w internecie. Troje mieszkańców Śląska, wprowadziło do obrotu kilkanaście tysięcy tabletek aborcyjnych. Będą odpowiadać za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, pomocnictwo w przerywaniu ciąży, obrót fałszywymi lekami i „pranie brudnych pieniędzy”. Grozi im do 15 lat wiezienia. Zyski z procederu były olbrzymie.

 

 

Nie chcecie by Wasze dzieci zamieniły się w wirtualne zombie? Zobaczcie koniecznie najnowszy odcinek TOP 5 Silesia Flesz!

Sprawa miała początek rok temu, gdy do szpitala trafiła pacjentka z silnym krwawieniem. Pojawiło się podejrzenie, że mogła przerwać ciążę. Środki sprowadzano z zagranicy, pod konkretne zamówienia, potem pocztą kurierską były wysyłane do klientów.

W tej sprawie nawiązano ścisłą współpracę z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Poznaniu. Wspólne ustalenia i działania doprowadziły do osób, które w sposób zorganizowany  handlowały na terenie Polski środkami poronnymi. To trzej mieszkańcy województwa śląskiego. Jak ustalono, środki sprowadzano z zagranicy, pod konkretne zamówienia, potem pocztą kurierską były wysyłane do klientów.

 

To leki na różne schorzenia, których skutkiem ubocznym było działanie poronne. Były to również podrobione leki lub takie, które nie zostały dopuszczone do obrotu w Polsce, a mają silne działanie poronne.

Policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę oraz dwie kobiety w wieku 26 i 49 lat. Wszyscy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Policjanci docierają teraz do osób, które kupowały środki poronne. Nie wykluczone są dalsze zatrzymania.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close