Oglądaj w TVSRegion

Srebrne Katowice: Jak nie paść ofiarą oszusta? Seniorze, bądź ostrożny!

Ruszyła ogólnopolska kampania społeczna ostrzegająca przed oszustami. O szczegółach akcja opowiedzieliśmy w ostatnim odcinku audycji „Srebrne Katowice”.

 

Jak ustrzec się przed oszustami? – m.in. na to pytanie odpowiedzieliśmy w ostatnim wydaniu programu „Srebrne Katowice”.

Odcinek został wyemitowany w piątek 24 lipca o 8:20 w TVS. Premierowe odcinki programu można oglądać w każdy piątek o 8:20 w TVS.

 

Jak nie paść ofiarą oszusta?

Duży, szybki zysk bez ryzyka. Rzekome leki lub urządzenia medyczne – to jedne z wielu przynęt, którymi kuszą oszuści. Ruszyła ogólnopolska kampania społeczna ostrzegająca przed oszustami – „Sprawdzaj, czytaj, pytaj”.

W związku z licznymi skargami i sygnałami konsumentów, które do nas wpływają, przygotowaliśmy działania informacyjne w celu ochrony konsumentów, zwłaszcza tych szczególnie wrażliwych – seniorów –  mówi Tomasz Chróstny, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Celem kampanii „Sprawdzaj, czytaj, pytaj” jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na nasilone zagrożenie nieuczciwymi praktykami rynkowymi i oszustwami w związku z obecną, wyjątkową sytuacją.

 

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami? Śledź TVS na Facebooku i na Instagramie!

Facebook Instagram

 

 

ZOBACZ CAŁY ODCINEK PROGRAMU JUŻ TERAZ:

Srebrne Katowice: Seniorze – nie daj się oszukać!

Marlena Borczyk

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close