AlarmKrajRegionSportWiadomość dnia

Stadion Śląski: Zadyma kiboli GKS Katowice i Ruchu Chorzów w wykonaniu policji [WIDEO]

Zadyma pseudokibiców GKS Katowice i Ruchu Chorzów na Stadionie Śląskim? Policja już wie teraz, co robić w takiej sytuacji.

 

Około 500 policjantów ćwiczyło dziś (14.11) na Stadionie Śląskim sytuacje związane z zabezpieczaniem imprez masowych

Na Stadionie Śląskim – chociaż żadnego derbowego meczu jeszcze po oddaniu obiektu po modernizacji jeszcze tu nie było – wiedzą już co robić, jeśli doszłoby tutaj do zadymy kiboli. Policja przeprowadziła dzisiaj (14.11) ogromne ćwiczenia, których scenariusz zakładał właśnie kibolską zadymę. Wg. założeń ćwiczeń, starli się kibice Ruchu Chorzów i GKS Katowice.

Zadyma pseudokibiców GKS Katowice i Ruchu Chorzów na Stadionie Śląskim? Policja już wie teraz, co robić w takiej sytuacji

 

Chociaż po przebudowie nie było tu jeszcze żadnego poważnego meczu, służby już się na taki przygotowują. -Policjanci doprowadzali tutaj na miejsce pseudokibiców gości. To była grupa około 1000 osób, a grupa około 300 pseudokibiców związanych z Ruchem Chorzów chciała ich zaatakować – mówi podinsp. Aleksandra Nowara z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Około 500 policjantów ćwiczyło dziś (14.11) na Stadionie Śląskim sytuacje związane z zabezpieczaniem imprez masowych. Głównym wydarzeniem był hipotetyczny mecz derbowy pomiędzy GKS-em Katowice i Ruchem Chorzów. -Jako pododdziały zwarte chcemy przede wszystkim sprawdzić, opracować sobie jakąś taktykę działań, bo będziemy tutaj pewnie realizować zabezpieczenie nie tylko związane z wydarzeniami kulturalno-sportowymi, ale tak samo rozrywkowymi. Także myślę, że w miarę możliwości ta taktyka będzie tak opracowana, że zapewnimy to bezpieczeństwo wszystkim osobom na stadionie – mówi asp. szt. Piotr Kierc, dowódca kompanii trzeciej oddziału prewencji z Katowic.

 

Stadion Śląski: Zadyma kiboli GKS Katowice i Ruchu Chorzów w wykonaniu policji

 

Policjanci przygotowali dwa scenariusze ćwiczeń. Pierwszy zakładał sytuację, w której kordon policji musiał zmierzyć się z grupą pseudokibiców. Funkcjonariusze użyli armatki wodnej oraz broni. Drugi scenariusz przeprowadzono na stadionie. Tam policjanci musieli interweniować, gdy grupa pseudokibiców zaczęła agresywnie się zachowywać i rzucać butelkami. Przebieg ćwiczeń rejestrowały kamery. -My przede wszystkim monitorujemy i dokładnie będziemy analizować ten materiał nagrany podczas tych ćwiczeń po to, żeby wyeliminować ewentualne błędy i przedstawić też wnioski z tych ćwiczeń policjantom, którzy na co dzień będą zabezpieczali ten obiekt – mówi podisnp. Aleksandra Nowara z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 

W ćwiczeniach wzięli udział policjanci z całego województwa, w tym między innymi z Katowic, Bielska-Białej i Częstochowy. (Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close