KrajRegionWiadomość dnia

Wymiana ciepła w Sosnowcu. Oddaj kurtkę potrzebującym [WIDEO]

Fundacja „Rób Dobro” z Sosnowca rozpoczęła kolejną edycję akcji „Wymiana ciepła”. Chodzi w niej o to, żeby pozostawić na wieszaku stojącym w miejscu publicznym ciepłe ubrania, z których będą mogli skorzystać inni.

 

Mam rzeczy zbędne, a może komuś się przydadzą. Zima nadchodzi, no więc może komuś sprawi to jakąś przyjemność – mówi Danuta Lis, mieszkanka Sosnowca.

Akcja rozpoczęła się w weekend. W województwie śląskim odbywa się po raz drugi.

Ona działa w całej Polsce. Pierwszy wieszak w zeszłym roku był postawiony w Warszawie. Nasz potem, w Sosnowcu, był jednym z pierwszych w Polsce – mówi Ewa Chróścicka, prezes fundacji „Rób dobro”.

Sosnowiec po raz kolejny włączył się do akcji.

Uznaliśmy, że to jest bardzo fajny pomysł. Takie stojaki stały tuż przed Centrum Informacji Miejskiej. I po tym pierwszym sezonie możemy powiedzieć, że cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Sporo ludzi swoje rzeczy oddawało – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Niepotrzebne ubrania można także oddawać na rynku w Czeladzi.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close