AlarmRegion

Stany alarmowe przekroczone! [OSTRZEŻENIE METEO 18.07] Najgorzej w zlewniach Odry,Małej Wisły, Brynicy i Soły

Stany alarmowe przekroczone! Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie dotyczące wzrostu stanu wody w rzekach. Przekroczenia stanów alarmowych dotyczą zlewni Odry, Małej Wisły, Przemszy, Brynicy i Soły.

W wyniku opadów deszczu w zlewniach dopływów górnej i środkowej Odry oraz na górnej Odrze wystąpią wzrosty stanów wody w strefie wody wysokiej. Lokalnie, szczególnie w zlewniach dopływów górnej Odry, na obszarach intensywnych opadów mogą wystąpić przekroczenia stanów ostrzegawczych, a miejscami mogą zostać osiągnięte stany alarmowe. W wyniku intensywnych opadów burzowych mogą mieć miejsce gwałtowne wzrosty stanów przekraczające 100 cm.

W związku z występującymi i prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu (także o charakterze burzowym), spodziewane są wzrosty poziomu wody do dolnej części strefy stanów wysokich z przekroczeniem stanów ostrzegawczych w zlewniach Małej Wisły, Przemszy, Brynicy, Soły (śląskie) . Punktowo może zostać przekroczony stan alarmowy.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close