KrajRegion

Strach się bać takich elektryków [FOTO] Uprawnienia dostali za łapówki!

Nie ma się co dziwić, że wielu „fachowców” bladego pojęcia o swoim zawodzie nie ma, skoro kwalifikacje zdobywa w ten sposób. 15 osób usłyszało zarzuty korupcyjne – chodzi o wydawanie świadectw kwalifikacyjnych elektrykom.

 

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie ujawnili korupcję przy wydawaniu elektrykom świadectw kwalifikacyjnych. Członek rzeszowskiej komisji kwalifikacyjnej, za pieniądze, poświadczał nieprawdę w dokumentach. 65-latek przyjął łapówki w kwocie ponad 4 tys. złotych. Zarzuty korupcyjne usłyszało już 15 osób. Grozi im za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 65-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa 17 zarzutów. Będzie odpowiadał za to, że od stycznia do czerwca 2017 roku, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, przyjął w związku z pełnieniem funkcji publicznej, pieniądze w kwocie ponad 4 tys. złotych za poświadczanie nieprawdy w protokołach egzaminacyjnych. Umożliwił tym uzyskanie przez ponad 30 osób świadectw kwalifikacyjnych uprawniających do eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci energetycznych. Za ten czyn grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Dziś, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Prokuratorzy przedstawili również zarzuty 14 osobom, które wręczały pieniądze, po to, by uzyskać świadectwa kwalifikacji nie podchodząc do egzaminu. Za udzielenie korzyści majątkowej w celu nakłonienia osoby pełniącej funkcje publiczną do naruszenia prawa, grozi im do 10 lat więzienia. Wobec wszystkich podejrzanych prokurator zastosował poręczenie majątkowe w kwotach od 3 do 10 tysięcy złotych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.(WZ/KWP Rzeszów)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Strach się bać takich elektryków [FOTO] Uprawnienia dostali za łapówki!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close