RegionWiadomość dnia

Strajk kierowców PKM Jastrzębie! Autobusy nie będą jeździły w piątek rano [ROZKŁAD JAZDY NA 26.01.2018, WIDEO]

Na piątek rano kierowcy PKM Jastrzębie zapowiedzieli akcję protestacyjną. Przez cztery godziny nie wyjadą na trasy. Zarząd MZK podjął decyzje zmniejszające prognozowane utrudnienia.

Autobusy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej nie wyjadą z zajezdni w piątek 26 stycznia do godz. 8.00. Kierowcy domagają się podwyżek płac, czego kierownictwo PKM-u nie jest w stanie zagwarantować.

Utrudnienia wystąpią głównie w Jastrzębiu-Zdroju, Żorach, w Czerwionce-Leszczynach, Pawłowicach i Suszcu. Na trasach pojawi się bezpłatna komunikacja zastępcza, która w 70% zabezpieczy potrzeby podróżnych.

Priorytetem dla Międzygminnego Związku Komunikacyjnego jest w tej sytuacji utrzymanie linii wykraczających poza obszar jednej gminy i tych służących pasażerom dojeżdżającym do pracy czy szkoły. Stąd na przykład utrzymanie w całości kursów na linii E-3 i minimalne zmiany na linii 131.

Bezpłatna komunikacja będzie obowiązywała na wszystkich liniach MZK objętych utrudnieniami, w godzinach od 4.00 do 8.00. Ważną informacją jest to, że jeśli pasażer wsiądzie do autobusu przed godzina 8.00, to całą swoją trasę również przejeżdża za darmo. Liczy się bowiem moment, w którym rozpoczyna się podróż – wyjaśnia Rafał Jabłoński z MZK.

Rozkład jazdy na piątek 26 stycznia (linie objęte utrudnieniami) znajduje się poniżej:
Rozkład jazdy 26 01 2018
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close