Region

Straż Graniczna: kolejnych 8 cudzoziemców musi opuścić kraj

W ciągu ostatnich trzech dni funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali siedmioro obywateli Ukrainy oraz obywatela Indii, którzy za naruszenie obowiązujących w Polsce przepisów otrzymali decyzje zobowiązujące do powrotu.

 

Piękne, mądre i warte fortunę! Najpiękniejsze gołębie przyleciały do SOSNOWCA!

Do zatrzymań obcokrajowców doszło w trakcie prowadzonych kontroli legalności pobytu na terenie województwa opolskiego i śląskiego. Na Śląsku funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej w Bielsku – Białej, Katowicach – Pyrzowicach i Rudzie Śląskiej zatrzymali sześcioro obywateli Ukrainy i obywatela Indii. Na Opolszczyźnie natomiast funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Opolu zatrzymali jednego obywatela Ukrainy.

W czterech przypadkach obywatele Ukrainy nie posiadali dokumentów pobytowych bądź przeterminowali swoje pobyty na terytorium państw Schengen. Dwoje kolejnych obcokrajowców – Ukrainka i Hindus – wykorzystywało wizy z prawem do pracy w Polsce niezgodnie z ich przeznaczeniem. W pozostałych dwóch przypadkach dane cudzoziemców widniały w wykazie osób niepożądanych na terytorium RP.

Za naruszenie przepisów zatrzymani cudzoziemcy otrzymali decyzje zobowiązujące do powrotu i teraz muszą opuścić nasz kraj.

Źródło: Straż Graniczna

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close