Region

Strażnicy miejscy ponownie sprawdzają maseczki w sklepach! [WIDEO]

Kolejne kontrole strażników miejskich z Katowic w sklepach. Chodzi o przestrzeganie nakazu zasłaniania ust i nosa na czas zakupów. Mandat to nawet 500 zł.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

– Nie widzę za często w sklepach, ale w autobusach i tramwajach, na przystankach – to już w ogóle.
– Nie noszą
– Nie noszą, albo ma na brodzie – mówi Jan Juszczyk, mieszkaniec Katowic.

Mimo wielokrotnych apeli do mieszkańców nadal zdarzają się osoby, które nie przestrzegają zaleceń. Nie wszyscy przyjmują też wtedy mandaty, czasami sprawa trafia do sądu.

– Z reguły te kontrole przebiegają bardzo spokojnie. Osoby widząc funkcjonariuszy w sklepie od razu wyciągają maseczki. A osoby, które tych maseczek nie mają są pouczane. Są już też w Katowicach przypadki, że kilka osób zostało ukaranych mandatami karnymi za nieprzestrzeganie tego nakazu – mówi Jacek Pytel, Straż Miejska w Katowicach.

Przypomnijmy także, że to nie jedyne obostrzenia z jakimi musimy liczyć się w placówkach handlowych. Cały czas obowiązuje nakaz zachowania dystansu 1,5 metra. Powinniśmy również dezynfekować dłonie.

Autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close