Region

Strażnicy miejscy z Siemianowic mają nowego drona. Będą monitorować składowiska odpadów

Straż miejska z Siemianowic Śląskich to kolejna jednostka, która ma na swoim wyposażeniu drona. Profesjonalna kamera Hasselblad z trójosiowym, stabilizowanym gimbalem, pozwalająca na nagrywanie obrazu w jakości 4K oraz robienie 20-megapikselowych zdjęć z doskonałym odwzorowaniem szczegółów i 5 czujników optycznych – to wszystko już na wyposażeniu strażników.

Punkty za szczepienia w Katowicach! Kto zapłaci za defiladę?

TOP 5 Silesia Flesz – Premiera niedziela 19:50

Dron sam wykrywa przeszkody we wszystkich kierunkach, co zapewnia bezpieczeństwo podczas lotu, a nowy typ silnika i śmigła o niskim poziomie hałasu sprawiają, że jest on niezwykle cichy.

Aby móc obsługiwać zakupiony sprzęt, a ponadto robić to w profesjonalny sposób, trzech strażników, po przejściu stosownych badań lekarskich, odbyło specjalne szkolenie, łącznie ze znajomością przepisów lotnictwa cywilnego, zakończone uzyskaniem odpowiednich certyfikatów.

Jak powiedziała pani Angelika Wojciechowska, komendant Straży Miejskiej w Siemianowicach Śląskich, dron będzie regularnie „patrolował” teren miasta, służąc między innymi do monitoringu miejsc składowania odpadów, zwłaszcza tych niebezpiecznych, kontroli niskiej emisji w mieście (w okresie palenia w piecach), monitorowaniu miejsc nielegalnych wysypisk śmieci, patrolowaniu ulic czy monitorowaniu imprez masowych organizowanych w mieście.

Zakup drona jest efektem współpracy i wspólnych działań siemianowickich strażników miejskich, urzędników Ratusza i radnych Rady Miasta, a urządzenie z pewnością będzie skuteczną i potrzebną pomocą w naszej wspólnej trosce o poprawę bezpieczeństwa w Siemianowicach Śląskich.

Źródło i foto: Piotr Pindur/UM Siemianowice

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

NIESAMOWITE! Ma 95 lat i przeszła 1000 kilometrów na Jasną Górę! [ZDJĘCIA]

Nowy sposób złodziei. Bądź sprytniejszy, nie daj się oszukać!

Jaworzno: SZOK! Masturbował się w piekarni przy dzieciach 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close