Region

Strefa 500+ w Tarnowskich Górach [WIDEO]

Gry i zabawy dla starszych i młodszych dzieci, spotkania i rozmowy z rodzicami – tak wyglądał sobotni piknik w Tarnowskich Górach, na którym pojawiło się Miasteczko Programu „Rodzina 500+”. Z rodzinami spotkała się minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Bożena Borys-Szopa.

 

Kto dźga nożami polityków? Ostra afera na Śląsku! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Na Śląsku wiemy, że o rodzinę należy dbać, pielęgnować ognisko domowe, żeby dzieci mogły rozwijać swoje talenty i kreatywność. To właśnie z siły rodziny dzieci mogą czerpać najlepsze wzorce – miłość, szacunek i wzajemne wsparcie. – Wzajemne wsparcie w rodzinie jest czymś naturalnym. Żeby rodzina mogła być naprawdę silna, dla dobra nas wszystkich, musi być wspierana przez państwo. Dla naszego rządu to naturalna, fundamentalna zasada – mówi Bożena Borys-Szopa.

Od czterech lat wysiłki resortu rodziny skoncentrowane są na inwestycji w rodzinę. Uruchomiliśmy program „Rodzina 500+”, dzięki któremu do rodzin w całej Polsce trafiło już blisko 80 mld zł. Na Śląsku wsparcie z tego tytułu wyniosło do tej pory ponad 8 mld złotych. Wszystkim uczniom w Polsce dedykowane są jednorazowe wyprawki szkolne w ramach programu „Dobry start”. To kolejne miliardy złotych, które trafiają do portfeli rodzin – czytamy na stronie resortu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiany w IKEA! Koniec z hot dogami za złotówkę [OŚWIADCZENIE IKEA]

Kopalnia ruszy z wydobyciem pod Rybnikiem? PO ostrzega przed nowym prawem!

Śląskie: Ciężarówka stanęła w płomieniach, kierowca nie żyje

– Finansowe wsparcie to podstawa, ale zdajemy sobie sprawę, że skuteczna polityka rodzina musi być jak stół, musi mieć cztery nogi. Dlatego rozwijamy usługi dla rodzin. W ramach programu „Maluch+” finansujemy powstawanie i utrzymanie nowych żłobków. Dużą wagę przywiązujemy do reform rynku pracy. Kilka dni temu zdecydowaliśmy o podwyżce płacy minimalnej do poziomu 2600 zł. Chcemy, żeby Polacy zarabiali więcej, a rosnąca płaca minimalna, minimalna stawka godzinowa, którą wprowadziliśmy, wpływa na poprawę bezpieczeństwa pracowników – mówi minister Bożena Borys-Szopa.

Z kolei programy – „Rodzina 500+”, „Emerytura+” czy „Dobry start” zmniejszyły nierówności społeczne i ograniczyły ubóstwo.

– W ten sposób, poprzez inwestycje w rodzinę, chcemy dać wyraz naszego szacunku wobec rodzin, wobec Polaków. To kolejny filar naszej polityki rodzinnej. Polityki opartej z jednej strony na szacunku wobec rodzin, z drugiej na rozmowie z rodzinami. Pikniki takie jak ten to doskonała okazja do zabawy dla dzieci, ale też do rozmowy z rodzinami – podkreśla Bożena Borys-Szopa.

źr. MRPiPS

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close