AlarmRegionWiadomość dnia

Sum… prawie większy od stawu! Rekordowy sum złowiony w Chorzowie! [ZDJĘCIA]

Potwora z głębin o wadze ponad 31 kg złowił na Stawie Wojskowym w okolicach ulicy Gwareckiej pan Roman Szołtysik. Rekordowy w Chorzowie sum wziął na żywca i to dwukrotnie. Za pierwszym razem sum podczas holu zerwał zestaw. Jakież było zdziwienie wędkarza, gdy ten sam sum zaatakował przynętę po raz drugi. Hol i wyciąganie grubej ryby trwało kilka godzin i uczestniczyło w nim kilku mężczyzn.

 

Wieczorem ryba była na brzegu. -To najprawdopodobniej największy, rekordowy sum złowiony na terenie Chorzowa. Staw jest mały (1hektar), a tymczasem sum mierzy 1,7 metra. Szacujemy, że może mieć około 25 lat – ocenia Alojzy Hellmann prezes koła wędkarskiego działającego przy Stawie Wojskowym. Sum po zmierzeniu i zważeniu trafił z powrotem do wody. Do końca czerwca bowiem obowiązuje okres ochronny tego gatunku. (źr: facebook/Chorzówwprawiawruch)

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close