KrajRegion

Super okazje, spotkania z pisarzami i moc atrakcji. 20 września Pierwsza Noc Księgarń [PROGRAM]

Już 20 września po zmroku rozpocznie się pierwsza Noc Księgarń. Do ponad 100 lokalizacji w całej Polsce dołączają także księgarnie z Katowic, Gliwic, Zawiercia, Częstochowy, Cieszyna i Jastrzębia – Zdroju.

 

 

Kto dźga nożami polityków? Ostra afera na Śląsku! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Po Nocy Muzeów i Nocy Bibliotek przyszedł czas na święto księgarzy. Z okazji 20-lecia działalności dystrybutor książek OSDW Azymut postanowił wesprzeć tradycyjne księgarstwo. Gwiazdy literatury, spotkania autorskie, koncerty, całonocne czytanie książek, warsztaty literackie i konkursy to tylko część propozycji księgarzy. To będzie wielkie święto czytelników w całej Polsce.

 

Do zabawy włączyły się również księgarnie ze Śląska. Czytelnicy będą mogli odwiedzić ulubione księgarnie w Katowicach, Gliwicach, Zawierciu, Częstochowie, Cieszynie i Jastrzębiu – Zdroju. W w swoje progi zaproszą gości m.in trzy “deklinacyjne” księgarnie Sonii Dragi: Miejscownik (Katowice), Dopełniacz (Chorzów) i Celownik (Gliwice) w których zaplanowane są: wieczór z grami planszowymi, spotkanie z Martą Matyszczak i Moniką Kassner, autorkami śląskich kryminałów, czytanie performatywne literatury „dla dorosłych” w interpretacji aktorów Teatru Śląskiego w Katowicach, warsztaty z zielarstwa dla dzieci, nocne rozmowy Adama Szaji z Wojtkiem Miłoszewskim o trylogii Wojna.pl, spotkanie w tolkienowskich klimatach, pokazy ognia i projekcja filmu „Władca pierścieni, spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko, krzyżówka Literacka i Kryminalne Bingo.

 

W nowo otwartej księgarni Black Wolf przy ul. 3-go Maja najmłodsi czytelnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach, po których o Serii Amerykańskiej Wydawnictwa Czarne opowie Jakub Bożek. Przy ulicy Stawowej 6 odbędzie się zaś Noc Bukinistów w Katowicach, gdzie każdy mól książkowy będzie mógł wyposażyć się w lektury na nadchodzące jesienne wieczory.

 

W Częstochowie w Między Kartkami odbędzie się spotkanie z Marcinem Okoniewskim znanym jako “Okoń w sieci” o polskiej blogosferze oraz zajęcia inspirowane książką Wojciecha Widłaka „Syrop maga Abrakabry” dla małych i starszych magów podczas których dzieci będą mogły tworzyć literkowe mikstury, czarować i oczywiście czytać. Najpierw szaleć będą młodsi czytelnicy (od 2 do 6 lat, godz. 18.00), a później starsi (od 7 do 14 lat, godz. 19.00). W księgarni Edycja Świętego Pawła na gości czekać będą księża i bracia Pauliści, którzy o 19.00 zaproszą na wykład: Noc wiary jako forma dialogu Boga z człowiekiem. Próby wyjaśnienia zjawiska nocy w Piśmie Świętym (dlaczego Bóg daje noc, cel nocy), spotkanie świadectwa osób, które przeżyły swoją noc wiary z Bogiem, przeczytanie i egzegeza fragmentu Ewangelii J 3,1-21 i wykład: Adoracja Jezusa Eucharystycznego jako forma przeżywania nocy z Bogiem.

 

Księgarnia Autorska w Jastrzębiu – Zdroju zamieni się dla czytelników w pokój zagadek. W kilkuosobowych grupach będzie można zmierzyć się z rebusami, łamigłówkami i innymi logicznymi zadaniami, które trzeba będzie wykonać krok po kroku, aby dotrzeć do skarbu. Skarb zabrać będzie mogła ta grupa, która odnajdzie go jako pierwsza!

W Księgarni Edukacyjnej z Zawiercia planowana jest nocna lekcja czytania z Tygodnikiem Powszechnym, którą poprowadzi Ryszard Koziołek, jeden z najwybitniejszych polskich literaturoznawców, wokół lektury „Ostatniego husarza” Sławomira Mrożka. Później, o 22:00 rozpoczną się animacje dla dzieci i młodzieży oraz kącik gier.

 

W cieszyńskiej księgarni Kornel i Przyjaciele gościem Nocy Księgarń będzie, wielokrotnie nagradzany pisarz ze Śląska – Szczepan Twardoch.

Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Nocy Księgarń jest bezpłatny. Pełny program na stronie:

 

http://www.nocksiegarn.plwww.nocksiegarn.pl

 

Organizatorem akcji jest dystrybutor książek OSDW Azymut. Organizacja wydarzenia została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcję wspierają m.in. Polska Izba Książki, Kraków Miasto Literatury UNESCO i Miasto Łódź.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W Tatrach spadł śnieg. Warunki na szlakach niekorzystne, niektóre są zamknięte

Szok w szpitalu! Zaszyli kobiecie łyżkę chirurgiczną. 33-latka zmarła

Kolejne ulice w Katowicach objęte Strefą Tempo 30. Gdzie zdejmujemy nogę z gazu?

Źródło: OSDW Azymut
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close