AlarmRegionWiadomość dnia

Świętochłowice: Bezmyślność, która może zabić. Kolejny pies zostawiony w samochodzie

Świętochłowicka policja otrzymała zgłoszenie na alarmowy numer 112, że w szczelnie zamkniętym samochodzie znajduje się pies. Dzięki szybkiej reacji policjantów, zwierzę udało się uratować.

 

 

TOP 5 Silesia na tropie sensacyjnego transferu w śląskiej piłce!

Jak wynika z doniesień policji, samochód w którym znajdował się pies rasy Husky stał w silnie nasłonecznionym miejscu. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol policyjny znalazł w samochodzie marki Seat zdyszanego oraz wyczerpanego psa. Obok niego stała miska, w której nie było ani jednej kropli wody. Jedno z okien pojazdu było uchylone na około 1 centryment.

 

Przez szczelinę wydobywało się silnie nagrzane powietrze. Policjanci, w celu wydobycia zwierzęcia z gorącego pojazdu, wybili jego tylnią szybę. Pies natychmiast otrzymał wodę, a następnie został zabrany do azylu w Chorzowie.
Właścicielami zwierzęcia okazała się para pochodząca z województwa dolnośląskiego.

 

Policja ulstaliła, że w trakcie akcji kobieta i mężczyzna przebywali w pobliskiej restauracji. W trakcie konfrontacji z policją nie widzieli oni nic złego w swoim zachowaniu. Za pozostawienie psa w samochodzie grozi parze do 3 lat więzienia.

Źródło: Komenda Policji w Świętochłowicach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close