RegionWiadomość dnia

Sylwester w Sosnowcu. Nie będzie pokazu sztucznych ogni

W Sosnowcu w tym roku po raz kolejny nie będzie pokazu sztucznych ogni. Będzie za to wiele innych atrakcji, między innymi pokaz „wojny” światła i ognia.

 

 

Impreza przed Urzędem Miejskim rozpocznie się o godzinie 21, a mieszkańców będzie rozgrzewał DJ Sonny. Około godziny 22 na scenie pojawi się zespół Silver Dance, a o 23 wystąpi Michał Wiśniewski.

TOP 5 SILESIA FLESZ: Arni pokazał w Katowicach kaloryfer, a urzędnicy rachunki za śmieci!

Podobnie jak w ubiegłych latach w Sosnowcu zrezygnowano z pokazu sztucznych ogni. Zamiast niego będzie „wojna” światła i ognia. Będzie to pokaz nowoczesnych technologii pod postacią różnego rodzaju efektów świetlnych, z klasycznym ogniem.

Po pokazie na scenie ponownie pojawi się Michał Wiśniewski, a do 2 w nocy za oprawę muzyczną będzie odpowiadał DJ Sonny.

Sylwester bez fajerwerków odbędzie się także na Stadionie Śląskim. Jak wspólne zdecydowali marszałek województwa  śląskiego, prezydent Katowic i władze Telewizji Polsat, Sylwestrowa Moc Przebojów 2018 odbędzie się bez tradycyjnego pokazu sztucznych ogni na powitanie Nowego Roku.

-Wspólnie z Marszałkiem Woj. Śląskiego oraz Polsatem podjęliśmy decyzję, że zabawa Sylwestrowa, którą wspólnie organizujemy na Stadionie Śląskim, odbędzie się bez sztucznych ogni. Takie widowisko, choć efektowne wizualnie, bardzo stresuje zwierzęta domowe i dzikie. Dodatkowo w pobliżu Stadionu zlokalizowany jest Śląski Ogród Zoologiczny i dla wielu gatunków 🐵🐻🐘🦓🐆🐅🐫 takie atrakcje mogłyby być bardzo niebezpieczne. Dziękuję bardzo mieszkańcom #Katowice i aglomeracji, że wielu z Was pisało do mnie w tej sprawie w ostatnich dniach – napisał na swoim fb Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Źródło: Sosnowiec.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close