RegionWiadomość dnia

Synoptycy ostrzegają! W niedzielę 15 lipca silne i gwałtowne burze [WIDEO]

Burze nad Polską i w woj.śląskim miały się uspokoić w sobotę. Niestety – także w niedzielę, 15 lipca możemy spodziewać się burz. I to bardzo silnych i gwałtownych!

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę (15.07) ostrzeżenia pierwszego stopnia dla kilku województw, m.in. podlaskiego, podkarpackiego i lubelskiego, w związku z prognozowanymi burzami i intensywnymi opadami deszczu.

Jak podano na stronie internetowej Instytutu, ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują w kilku rejonach Polski; na Podlasiu, Podkarpaciu i w Lubelskiem, a także we wschodnich rejonach województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. W województwie łódzkim wydano ostrzeżenie przed burzami z gradem.

Alerty pogodowe obowiązują do godziny 21, zaś w województwie mazowieckim do 17. Jak przewidują synoptycy, opadom deszczu – które miejscami mają sięgać 50 mm – mogą towarzyszyć burze z porywami wiatru do 70 km/h.

Pierwszy stopień ostrzeżenia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Możliwe są m.in. utrudnienia w ruchu drogowym i zakłócenia w przebiegu imprez plenerowych. IMGW zaleca ostrożność i śledzenie rozwoju sytuacji pogodowej.

(źródło: imgw, pap, rcb)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close