RegionWiadomość dnia

System roweru miejskiego w Chorzowie ma operatora. Została nią firma Nextbike

W odróżnieniu od wyboru selekcjonera polskiej reprezentacji piłki nożnej, w Chorzowie przy wyborze niespodzianki nie było. Wybrano operatora systemu roweru miejskiego i została nim firma, która za takie systemy odpowiada niemal w całym regionie

Nextbike postawi w Chorzowie stacje rowerowe

Urząd Miasta w Chorzowie rozstrzygnął przetarg na system rowerów miejskich. Wybrano ofertę firmy Nextbike Polska na kwotę ponad 6 mln 683 tys. zł. Docelowo w mieście powstanie 46 stacji rowerowych na 460 jednośladów.

Fani dwóch kółek będą mogli wypożyczyć tradycyjne rowery, a także tandemy, rowerki dla dzieci i rowery typu cargo. Stacje będą rozlokowane we wszystkich dzielnicach, a także w Parku Śląskim. Pierwsze rowery miejskie powinny pojawić się w Chorzowie już we wrześniu. Realizacja tej inwestycji została podzielona na etapy: pierwszy zakłada uruchomienie 15 stacji nie później niż 10 tygodni od podpisania umowy. Ostatnie z 46 stacji pojawią się w Chorzowie w marcu przyszłego roku.

Rowerowe konsultacje

1,5 tysiąca kilometrów tras rowerowych, które połączą 41 gmin – to plan Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii. W aglomeracji ruszyły konsultacje dotyczące nowej siatki połączeń dla miłośników dwóch kółek. -Kilka zaproponowanych tras przebiega przez nasze miasto, dlatego serdecznie zachęcam chorzowian do dzielenia się swoimi opiniami – wyjaśnia chorzowski oficer rowerowy Joanna Tabor.

16 lipca o godzinie 17:00 w Chorzowskim Centrum Kultury, przy ul. Sienkiewicza 3 odbędą się konsultacje dotyczące metropolitalnych połączeń rowerowych. – Podczas spotkanie opowiem o propozycjach GZM-u i zaproszę do wspólnej dyskusji nad chorzowskimi propozycjami. Mam nadzieję, że rowerzyści z naszego miasta chętnie wezmą udział w dyskusji – dodaje Joanna Tabor.
(WZ/UM Chorzów)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close