KrajRegion

Szczątki martwych zwierząt, sierść, porozrzucane kości. 67-latka z zarzutem znęcania się nad zwierzętami

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie po siłowym wejściu do jednego z mieszkań w kamienicy znajdujących się w Chrzanowie natrafili na liczne zwłoki zwierząt. Zatrzymano 67-letnią właścicielkę mieszkania.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

W niedzielę (9 sierpnia br.), około godziny 15.00, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie dodzwoniła się jedna z mieszkanek, która poinformowała, że w kamienicy, w której mieszka, spod drzwi mieszkania sąsiadki wydobywa się fetor. Kobietę niepokoiła również kompletna cisza w mieszkaniu powyżej, choć wcześniej dochodziły stamtąd głosy ludzkie oraz szczekanie psów. Patrol, który pojawił się na miejscu, potwierdził dyżurnemu fakt unoszącego się nieprzyjemnego zapachu już na parterze kamienicy. Po chwili, na miejscu pojawili się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Chrzanowa, którzy siłowo otworzyli mieszkanie. Po całym mieszkaniu porozrzucane były szczątki martwych zwierząt, sierść oraz kości, których ilościowo nie dało się zliczyć. Odnaleziono jednego żywego psa, który natychmiast został stamtąd zabrany. Pod wskazany adres przybył również prokurator Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie oraz lekarz weterynarii. Z uwagi, na to, że w miejscu interwencji nikogo nie zastano, policjanci ustalili i udali się pod kolejny adres, pod którym mogła przebywać właścicielka mieszkania w kamienicy. Widok, który tam zastali niczym się nie różnił od tego z mieszkania. W domu porozrzucana była sierść i kości niezidentyfikowanych zwierząt. Policjanci ujawnili także 19 żywych psów i przeszło 60 żywych kotów, przetrzymywanych w nieodpowiednich warunkach bytowych.

Szczątki martwych zwierząt, sierść, porozrzucane kości. 67-latka z zarzutem znęcania się nad zwierzętami (fot.policja.pl)
Szczątki martwych zwierząt, sierść, porozrzucane kości. 67-latka z zarzutem znęcania się nad zwierzętami (fot.policja.pl)

W związku z całą sytuacją do sprawy została zatrzymana 67-letnia kobieta, która usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokurator zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci zakazu zbliżania się i opiekowania zwierzętami.

 

źr. policja.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close