RegionWiadomość dnia

Szczekociny: grafficiarz nawoływał napisami do nienawiści. Zniszczył nawet ogrodzenie przy kościele

Policjanci ze Szczekocin zatrzymali 18-latka podejrzanego o malowanie faszystowskich znaków i nawołujących do nienawiści haseł. Wandal zamazywał znaki drogowe i pisał wulgarne hasła na budynkach, płotach i banerach reklamowych.

W jego domu podczas szukania pojemników z farbą policjanci znaleźli pudełko z narkotykami i elektroniczną wagą. Zatrzymany nastolatek trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z 6 na 7 października br. w Szczekocinach. Wandal pomalował sprayem budynki, płoty, plakaty i banery. Nie oszczędził nawet kościelnego ogrodzenia. Były to wulgarne napisy nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych i wyznaniowych. Malował również napisy obrażające kibiców i policjantów.

Zobacz również: Na Śląsku doją krowy na czas i rzucają gumiokiem na odległość 😉

Policjanci ze Szczekocin zatrzymali dwóch podejrzanych 18-latków, których widziano w tym czasie na terenie miasta. Jeden z nich przyznał się do popełnienia tych czynów. Twierdził, że był pod wpływem alkoholu. W jego domu podczas szukania pojemników z farbą, policjanci znaleźli pudełko z marihuaną i elektroniczną wagą. Z zabezpieczonych narkotyków można było przygotować prawie 40 działek. Młody mieszkaniec Szczekocin trawił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty. Prokurator zastosował też wobec niego policyjny dozór.

Szczekociny: grafficiarz nawoływał napisami do nienawiści. Zniszczyła nawet ogrodzenie przy kościele
Szczekociny: grafficiarz nawoływał napisami do nienawiści. Zniszczyła nawet ogrodzenie przy kościele

Źródło: Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close