Region

Szczepimy, bo myślimy – ruszyła ogólnopolska akcja

Rozpoczęła się akcja „Szczepimy, bo myślimy”, która zachęca rodziców do szczepienia swoich dzieci. Chodzi o zebranie podpisów pod projektem ustawy, która ma wprowadzić jako kryterium dostania się dziecka do przedszkola wypełnienia obowiązku szczepień ochronnych.

Akcja #niePiSzęsię i choinki za gazety, czyli najnowsze wydanie TOP 5 NEWSÓW SILESIA FLESZ

Do zebrania jest 100 tysięcy podpisów. W akcję włączyły się Okręgowe Izby Lekarskie w całej Polsce. Autorami projektu ustawy „O zmianie ustawy Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw” są Robert Wagner i Marcin Kostka. Ideą jest wprowadzenie kryterium dla rodziców ubiegających się o miejsce w żłobku lub przedszkolu dla swojego dziecka, którym byłaby konieczność przedłożenia zaświadczenia o posiadaniu obowiązkowych szczepień ochronnych, ewentualnie zaświadczenia potwierdzającego przeciwskazania do przeprowadzenia szczepień. Podpis pod projektem ustawy można złożyć w Informatorium Śląskiej Izby Lekarskiej (ul. Grażyńskiego 49a, Katowice). Podpisy w Śląskiej Izbie Lekarskiej będą zbierane do 16 listopada 2018 roku.

Zobacz także: Jerzy Zięba o lekarzach – „odrąbałbym im te durne lekarskie łby”.

Jerzy Zięba: „Odrąbałbym im te durne lekarskie łby”. O lekarzach mówi „sk…ny”

Więcej informacji można znaleźć także na profilu facebookowym: https://www.facebook.com/SzczepimyBoMyslimy/

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close