RegionWiadomość dniaZdrowie

Szczyt trzeciej fali koronawirusa za nami? Wojewoda śląski: Jesteśmy w szczycie dostępności do miejsc respiratorowych

Czy szczyt zachorowań na Śląsku mamy za sobą? Dzisiaj podczas specjalnej konferencji dotyczącej aktualnej sytuacji epidemicznej w regionie wojewoda Jarosław Wieczorek przedstawił dane dotyczące ilości zajętych respiratorów i wydolności służby zdrowia. Nadal zajętych jest wiele łóżek w szpitalach i na oddziałach covidowych. W tej chwili można jednak zaobserwować dynamikę spadkową.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Jeszcze przed świętami nastąpił szczyt zachorowalności. Gdyby nie transport pacjentów do innych województw śląskie szpitale nie dalyby sobie rady.

-Najpierw mielimy szczyt w liczbach bezwzględnych w odniesieniu do zakażeń, następnie mieliśmy szczyt hospitalizacji, a w tej chwili jesteśmy w tak zwanym szczycie dostępności do miejsc respiratorowych dla mieszkańców województwa Śląskiego i te ostatnie dwa parametry pokazują, że we wszystkim do odniesienia do ubiegłego tygodnia mamy trend spadkowy natomiast w odniesieniu do liczby łóżek zajętych covidowych to jest 2% więcej niż w ubiegłym tygodniu i 12 % więcej zajętych respiratorów niż w ubiegłym tygodniu – mówi Jarosław Wieczorek wojewoda śląski.

Szczyt trzeciej fali koronawirusa za nami? Wojewoda śląski: Jesteśmy w szczycie dostępności do miejsc respiratorowych
Szczyt trzeciej fali koronawirusa za nami? Wojewoda śląski: Jesteśmy w szczycie dostępności do miejsc respiratorowych

Jak podkreślił wojewoda bardzo ważne jest teraz zapisywanie się na szczepienia. Do wczoraj w województwie śląskim zaszczepiono ponad 950 tysięcy osób. Od poniedziałku w całej Polsce ma ruszyć program masowych punktów szczepień. W regionie pierwszy z nich- zlokalizowany w Bielsku-Białej – zostanie pilotażowo uruchomiony w poniedziałek.

-Zakładamy, że zainteresowanie obywateli i rejestracja się obywateli na to szczepienie będzie bardzo silne, bardzo powszechne, tak abyśmy mogli jak największą grupę osób zaszczepić – mówi wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek.

Około 70 tego typu punktów w województwie będzie sukcesywnie uruchamianych w zależności od harmonogramu dostaw szczepionek.

 

autor: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Trwa rozbiórka budynków po dawnej kopalni Mysłowice. Co powstanie w tym miejscu?

Nowa moneta trafiła na rynek. Pod NBP w Katowicach ustawiła się gigantyczna kolejka [WIDEO]

Otwarcie żłobków, a dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Resort rodziny wyjaśnia

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close