KrajRegion

Szef ochrony gdańskiego finału WOŚP areszt odbędzie w szpitalu! [WIDEO]

Rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Gdańsku Tomasz Adamski poinformował, że Dariusz S. aresztowany szef ochrony finału WOŚP w Gdańsku, będzie odbywał areszt na terenie szpitala.

 

 

Śmierć prezydenta Gdańska i fala hejtu w internecie! Zobaczcie najnowsze TOP 5 SILESIA FLESZ

Prokuratura Okręgowa, która prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza, zarzuciła Dariuszowi S. dwukrotne złożenie nieprawdziwych zeznań oraz podżeganie innej osoby do mówienia nieprawdy.

Podczas konferencji prasowej rzecznik sądu wyjaśnił, że sąd zdecydował o zastosowanie aresztu w warunkach szpitalnych z uwagi na stan zdrowia oskarżonego. Są to schorzenia natury psychiatrycznej.

Tomasz Adamski powiedział również, że Dariusz S. nie stawiał się w sądzie, w którym toczy się jego proces o pobicie oraz kierowanie gróźb karalnych, a swoją nieobecność usprawiedliwiał zwolnieniami lekarskimi.

Dariusz S. wraz z czterema osobami zaatakowali w lipcu 2016 roku mężczyznę. Postawiono im zarzut udziału w pobiciu zagrożony karą więzienia do 3 lat. Dariuszowi S. przedstawiono również. zarzut kierowania pod adresem pokrzywdzonego gróźb karalnych. Grozi za to maksymalnie kara 2 lat pozbawienia wolności.

(źródło: IAR, TVP Info)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close