Region

Sześciu policjantów z Żor zatrzymanych przez Biuro Spraw Wewnętrznych

Biuro Spraw Wewnętrznych zatrzymało sześciu funkcjonariuszy drogówki z komendy policji w Żorach. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych.

 

Zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych usłyszało sześciu funkcjonariuszy z żorskiej komendy policji. Policjanci zostali zatrzymani przez Biuro Spraw Wewnętrznych we wtorek, 21 sierpnia – na polecenie prokuratury.

Zatrzymani funkcjonariusze przyjmowali korzyści majątkowe w różnych kwotach w zamian za zaniechanie podjęcia czynności w związku z popełnieniem przestępstwa przez kierowcę. Zdarzało się też, że w zamian za łapówkę, funkcjonariusze wypisywali kierowcom mandat za inne wykroczenie niż te, którego się dopuścili.

Jak podaje Polsat News, zatrzymanym przedstawiono zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej i za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa. Grozi za to od roku do 10 lat więzienia.

Sprawa jest rozwojowa.

 

(źr: Polsat News)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close