Region

Zabrze: Fałszywy weterynarz w rękach policji. Nie wiadomo, czym szczepił zwierzęta [WIDEO]

21-letni mieszkaniec Zabrza, na co dzień uczeń technikum weterynaryjnego, podawał się w internecie za weterynarza i… szczepił zwierzęta – między innymi psy, konie i bydło. Policja ustaliła już jego tożsamość, teraz szuka osób, które skorzystały z jego usług.

 

– Informacje w tej sprawie otrzymaliśmy od Śląskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, która poinformowała nas, że mężczyzna ten ogłasza się na portalach społecznościowych. Ogłaszał, że świadczy te usługi w cenach niższych niż średnie ceny konkurencji – mówi mł. asp. Olaf Burakiewicz, KWP Katowice.

Cena niższa, ale jakość – również. Weterynarze przestrzegają przed korzystaniem z takich usług. Nasze zwierzę zamiast szczepionki może dostać na przykład… zwykłą wodę.

– Ta osoba może nie mieć dostępu do legalnych leków. Może szczepić lekami podrabianymi, a zwierzętom grożą na przykład takie konsekwencje, że zwierzę, na przykład nie będzie uodpornione na jakąś chorobę – mówi Wojciech Adamski, lekarz weterynarii.

21-latek został już przesłuchany przez policję. Teraz funkcjonariusze  apelują do osób, które skorzystały z jego usług o zgłoszenie się, aby móc sprawdzić, czy zwierzętom po szczepieniach nic się nie stało.(Paweł Jędrusik)

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close