RegionWiadomość dnia

Szkoła Filmowa zamiast WRiTv. Uniwersytet Śląski zmienia swoje wydziały

Duże zmiany na Uniwersytecie Śląskim. Uczelnia podjęła decyzję o zmianie liczby wydziałów. Ma to przede wszystkim pomóc w badaniach naukowych.

 

 

Na bogato! TOP 5 Silesia Flesz wozi Kajetan Kajetanowicz!

-Wygląda to w ten sposób, że do konkretnych wydziałów są przyporządkowane instytuty dyscyplinowe, czyli instytuty, które prowadzą badania w zakresie właśnie konkretnych dyscyplin naukowych. W ten sposób dokonano tego podziału. Tak, aby ta struktura była jak najbardziej optymalna i pozwalała na prowadzenie jak najlepszych badań naukowych – mówi Jacek Szymik-Kozaczko,Uniwersytet Śląski.

 

Zmienia się nie tylko liczba wydziałów uniwersytetu, bo od 1 października będzie ich osiem zamiast dwunastu. Zmieniają się też nazwy. Np. Wydział Radia i Telewizji będzie teraz szkołą filmową.

-Nasza rozpoznawalność, nawet międzynarodowa, to jest w wyniku naszego patrona – Krzysztofa Kieślowskiego. To jest najważniejsze, że to zachowujemy w nazwie. Będziemy na pewno jeszcze przez pewien czas pisać „dawniej Wydział Radia i Telewizji”. Tak się robi po prostu, żeby gdzieś nie była świadomość, zwłaszcza za granicą, że to jest zupełnie nowa struktura – mówi prof. Krystyna Doktorowicz, dziekan Wydziału Radia i Telewizji UŚ.

 

Dla studentów i pracowników uczelni nowe wydziały nie oznaczają rewolucji. Będą się jednak musieli przyzwyczaić, zwłaszcza do nowych nazw.

autor: Łukasz Kądziołka
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close