Region

Szlak bajkowy w Bielsku-Białej to klucz do dzieciństwa. Kolejne rzeźby zdobią miasto [WIDEO]

Szlak bajkowy w Bielsku-Białej to klucz do dzieciństwa. Do Reksia, Bolka i Lolka oraz postaci Pampaliniego dołączyli Bartolini Bartłomiej herbu zielona Pietruszka oraz Smok Wawelski, których rzeźby autorstwa Lidii Szwiertni stanęły na placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Chyba jedna z najlepszych bo najbardziej interaktywna, w sensie takim, że moźna wsiąść do samochodu no i tych postaci jest więcej niż w pozostałych miejscach. Ale dla mnie jak najbardziej pomysł super i powinno się to bardziej rozbudowywać. – mówi Artur Szozda, mieszkaniec Bielska-Białej.

 – No myślę, że Bielsko to jest idealne miejsce żeby coś takiego zainstalować no i myślę, że będzie się poszerzał, powiększał więcej więcej więcej w końcu tych postaci bajkowych było bardzo dużo. – mówi Michał Teodorczyk, mieszkaniec Bielska-Białej.

Mieszkańcy się nie mylą. W planach są kolejne postacie z kultowych bajek bielskiego Studia Filmów Rysunkowych, które do dzisiaj serwuje filmy kolejnym pokoleniom najmłodszych widzów.

Dla nas tutaj pracujących w studiu to jest pewne uwieńczenie tej naszej pracy, pewna nagroda za tą pracę, ale jak sądzę to nie tylko dla nas ale i dla wszystkich bielszczan, ale też dla przyjezdnych jest to po prostu spotkanie z bajką. Jak dorastamy, zaczynamy czytać inne książki, oglądamy inne filmy. – mówi Andrzej Orzechowski, dyrektor Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Rzeźby można oglądać w Bielsku-Białej w okolicach: Galerii Sfera, placu Wojska Polskiego oraz rzeki Biała.

Autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

45 mln szczepionek trafi do Polski. W lutym 2021 roku będziecie mogli zaszczepić się przeciwko Covid-19

Przychodnia pocovidowa powstaje w woj.śląskim! To pierwsza taka placówka w regionie

Związkowcy nie chcą niedzieli handlowej 6 grudnia. Wystosowali apel do prezydenta

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close