AlarmRegionWiadomość dnia

Szok! Bandyci wysadzili w Katowicach bankomat! Wokół rozsypało się 15 tysięcy złotych! [ZDJĘCIA]

Wysadzenie bankomatu w Katowicach miało miejsce w nocy z 19 na 20 stycznia. Ok. 1.00 w nocy mieszkańców budynku przy Radockiego obudził potężny wybuch. Natychmiast zadzwonili po policję. Okazało się, że eksplozja to nic innego jak rabunkowy napad. Bandyta – bądź bandyci – bo policja wciąż ustala sprawców, wysadził bankomat w Katowicach przy ul. Radockiego. Przybyły na miejsce patrol zastał wokół porozrzucane części zniszczonego wybuchem bankomatu oraz ogromną ilość porozrzucanych banknotów. Wstępnie ocenia się, że to ok. 15 tys.zł. Patrol natychmiast na miejsce ściągnął ekipę dochodzeniowo-śledczą.

 

 

ZDJĘCIA: W Katowicach wysadzono w powietrze bankomat! Wysadzenie bankomatu w Katowicach przy Radockiego

 

Zdaniem policjantów, bandyci mogli posłużyć się w Katowicach, wysadzając bankomat zupełnie nową w tym mieście metodą. -Wg. wstępnych ustaleń, do bankomatu został wpuszczony gaz i zdetonowany. W wyniku eksplozji, bankomat został rozerwany, jego części porozrzucane po okolicy, podobnie jak pieniądze, które znajdowały się w urządzeniu – mówi www.tvs.pl młodszy aspirant Sebastian Imiołczyk z KMP Katowice. -Ustalamy z operatorem bankomatu, czy złodzieje mogli ukraść gotówkę z wysadzonego urządzenia, czy cała gotówka jaka była w środku została rozrzucona po ulicy i chodniku – dodaje Imiołczyk.

Wciąż trwa dochodzenie. Policjanci przeglądają monitoring z ulic, którymi przestępcy mogli dotrzeć na ul. Radockiego, gdzie wysadzono bankomat. W okolicy bankomatu nie było bowiem kamer. -Poszukujemy świadków wysadzenia bankomatu, zbieramy wszystkie możliwe informacje na ten temat. Szczątki urządzenia trafiły do laboratorium, trwa ich analiza – dodaje młodszy aspirant Sebastian Imiołczyk z KMP Katowice.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close