AlarmRegionWiadomość dnia

Szok! Lekarz zażądał od rodziny 1000 zł łapówki za przedłużenie choremu szpitala! [WIDEO]

W jednym ze szpitali w Lublińcu śląscy policjanci zatrzymali lekarza podejrzanego o korupcję. 44-latek zażądał i przyjął 1000 złotych łapówki od krewnych jednego z pacjentów, w zamian za przedłużenie jego hospitalizacji. O sprawie szybko dowiedziała się policja, która zatrzymała nieuczciwego lekarza na gorącym uczynku. Śledczy z wydziału do walki z korupcją katowickiej komendy wojewódzkiej zabezpieczyli także dokumentację i przeszukali gabinety lekarskie użytkowane przez medyka.

 

Mężczyzna usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa korupcyjnego w związku z pełnieniem funkcji publicznej, polegającego na żądaniu i przyjęciu łapówki w kwocie 1000 złotych, uzależniając wykonanie swoich czynności zawodowych od jej wręczenia. Lekarz nie został aresztowany – ale prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. Niemałe – 50 000 zł. Lekarz oskarżony o korupcję ma także zawieszenie w czynnościach służbowych. Sprawa jest nadzorowana przez Prokuraturę Okręgową w Częstochowie. Lekarzowi może grozić nawet 10 lat więzienia.

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close