Region

SZOK! Nietypowa kradzież w Radlinie. Złodzieje byli głodni i… spragnieni?

Złodzieje ukradli 6 worków z ziemniakami i dwa gąsiory z winem o łącznej wartości 1.200 złotych. 

Zobacz koniecznie: Lekarze pomagali kibolom ze Śląska unikać sądu? Seria zatrzymań CBPŚ!

Mundurowi z zespołu patrolowego radlińskiego komisariatu pojechali na ulicę Hallera, gdzie zgłoszono kradzież z włamaniem. Na miejscu zgłaszający powiedział im że przyjechał w odwiedziny do brata. Gdy zszedł do piwnicy zauważył rozsypane na podłodze ziemniaki. Widać też było ślady włamania. Sprawcy wyłamali zawiasy w drzwiach i gdy weszli do środka zabrali sześć 30 kg worków z ziemniakami i dwa 20 litrowe gąsiory z winem należące do  67-latka.

Na miejsce wezwano przewodnika z psem tropiącym, który doprowadził policjantów do sąsiedniej klatki. Tam mundurowi na ogólnodostępnym strychu ujawnili pusty gąsior i 11 butelek wypełnionych winem. Na przedmiotach tych zabezpieczono ślady linii papilarnych. W toku dalszych czynności kryminalni ustalili, że przestępstwa dopuścili się dwaj bracia, którzy często tam przesiadywali. Obaj usłyszeli już zarzuty. Udowodniono im także, dokonanie innego przestępstwa przeciwko mieniu. 17 i 19 latek zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im do 10 lat więzienia.

Zobacz również: Na Śląsku doją krowy na czas i rzucają gumiokiem na odległość 😉

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close