KrajRegion

Szopka-gigant już gotowa. Żłóbek w Katowicach-Panewnikach czeka na święta i na wiernych [WIDEO]

To jedna z największych tego typu instalacji wewnątrz świątyni w Polsce i w Europie. Szopka w Panewnikach jest już gotowa. I jak co roku ogromna i z czymś nowym.

 

Szopka w Panewnikach jest już gotowa. I jak co roku ogromna i z czymś nowym

 

Oficjalnie wiernym szopka w Panewnikach zademonstrowana zostanie w tracie pasterki, 24 grudnia. -Staramy się pokazać taką biblijną scenę – pola pasterzy, stajenki i panoramę, która nas przenosi właśnie do Betlejem (…). W głównej części żłobka jest napis „Duch, który umacnia miłość”. To jest hasło roku duszpasterskiego – najbliższych dwóch lat, gdzie przybliżana jest postać ducha świętego i chcieliśmy tą obecność i działanie Ducha Świętego pokazać w tych scenach z prawej i z lewej strony, dlatego mamy scenę zwiastowania i z drugiej strony dzieciństwo Pana Jezusa i życie świętego Józefa – mówi o. Alan Rusek, proboszcz parafii św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP w Katowicach -Panewnikach.

 

Szopka w Panewnikach jest już gotowa. I jak co roku ogromna i z czymś nowym

Żłóbek w bazylice o.franciszkanów w Katowicach – Panewnikach, będzie można adorować do 4 lutego. (Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close