Sport

Szpadzista Piasta Gliwice 12. na świecie! [FOTO]

To nie medal, ale bardzo cieszy i świetnie rokuje na przyszłość. Damian Michalak, szpadzista Piasta Gliwice na Mistrzostwach Świata w Szpadzie Juniorów zajął wysokie, 12. miejsce.

Znamy miejsce, skąd odleciało całe województwo śląskie! TOP 5 Silesia Flesz zaprasza na mega-ODLOT!

W Toruniu rozegrano turniej indywidualny w szpadzie, którego stawką był tytuł Mistrza Świata w kategorii junior. Najwyżej z Polaków uplasował się szpadzista Piasta Gliwice. Damian Michalak został sklasyfikowany na 12 miejscu.

Podopieczny Marka Julczewskiego od początku walczył bardzo dobrze. Pewnie przeszedł eliminację, wygrał walkę o 1/64, a potem 1/32 finału. Wszedł nawet do szesnastki. I bliski był awansu „piętro wyżej” w turniejowej drabince. Polak prowadził już 9:7. Końcówka była niezwykle emocjonująca, ale wygrał ją jednak Amerykanin – Stephen Ewart 15:12. Ostatecznie Michalak został sklasyfikowany na 12. miejscu.

Jak trudno było tak wysoko zajść niech świadczy fakt, że pozostali Polsacy, którzy są aktualnymi mistrzami Europy w drużynie nie przebili się nawet do czołowej 32. Wojciech Kolańczyk (AZS Wratislavia Wrocław) i Wojciech Lubieniecki (KS Cracovia 1906) przegrali spotkania w tabeli z 64, a rundę wcześniej odpadł Karol Noganowicz (WKS Kolejarz Wrocław).

Nowym Mistrzem Świata został Francuz Arthur Philippe, który w finałowym pojedynku pokonał Włocha Davide di Veroli. Brąz dla kolejnego Azzuri Gianpaolo Buzzachino i Ruslana Hasanova z Azerbejdżanu.

źródło: piast.gliwice.pl/gks-piast