RegionWiadomość dniaZdrowie

Szpital Miejski w Sosnowcu ma nowy blok operacyjny [ZDJĘCIA] Powstał też nowy OIOM

Szpital Miejski w Sosnowcu wzbogacił się o nowy pawilon, w którym znajduje się blok operacyjny i oddział intensywnej opieki medycznej.

 

Zobacz koniecznie najnowsze wydanie TOP 5 NEWSÓW TYGODNIA SILESIA FLESZ 01-07.10.2018


-Szpital ma ponad 50 lat i to jest w tym okresie najważniejsza inwestycja w szpitalu. Prawie 45 mln zł z wyposażeniem. Blok operacyjny jest nam niezbędny. Ten, który dzisiaj istnieje i na nim pracujemy jest poza standardem, natomiast praktycznie w przyszłym tygodniu odbędą się pierwsze zabiegi, całe przeprowadzenie i operacje chorych. Robimy w roku ponad 3 500 operacji, 1 000 cięć więc jest to inwestycja na przyszłość – mówi Artur Nowak, prezes zarządu Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Nowy blok został urządzony tak, by skoordynować opiekę nad pacjentem przed, w trakcie i po operacji. W sumie znajduje się w nim sześć sal operacyjnych dedykowanych takim specjalnościom jak: chirurgia ogólna, ginekologia, ortopedia, urologia i otolaryngologia.

Zobaczcie również: Prezydent Bytomia jest pewien! W mieście działa śmieciowa mafia!

-Dla tego szpitala to jest skok cywilizacyjny – nowy blok operacyjny z sześcioma salami operacyjnymi. Z całą pewnością komfort pracy lekarza, a zatem ostateczny wynik leczenia ulegnie zdecydowanej poprawie a i ilość zabiegów może być znacznie zwiększona. Do tej pory cierpieliśmy bardzo z tego powodu, że liczba zabiegów była ograniczana przez nasze możliwości logistyczne, lokalowe – mówi Bogdan Wójcik, szef oddziału ortopedii Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

 

Szpital Miejski w Sosnowcu wzbogacił się o nowy pawilon, w którym znajduje się blok operacyjny i oddział intensywnej opieki medycznej
Szpital Miejski w Sosnowcu wzbogacił się o nowy pawilon, w którym znajduje się blok operacyjny i oddział intensywnej opieki medycznej

Pawilon składa się z trzech kondygnacji. Został połączony z istniejącym budynkiem łącznikiem, który umożliwia bezpośrednie przejście ze wszystkich pięter szpitala do pawilonu.
(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close