RegionWiadomość dniaZdrowie

Szpital w Pszczynie znowu będzie przyjmował pacjentów. Jest nowy kontrakt z NFZ

Szpital w Pszczynie znów będzie przyjmował pacjentów. Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał umowę ze spółką, należącą do starostwa powiatowego.

 

Po miesiącu przerwy w działalności placówki spowodowanym niespełnieniem warunków NFZ przez ówczesnego właściciela, spółkę Dializa, NFZ przyznał kontrakt spółce należącej do starostwa powiatowego. Umowa na świadczenia podpisana została na 3 lata i obowiązuje od 1 sierpnia.

-Wszyscy pracownicy wzięli się do roboty- sprzątali, malowali i robili to tak, by ten kontrakt dostać. Za to wielki szacunek, nam to bardzo zaimponowało. No i podziękowania dla powiatu pszczyńskiego, że ten miesiąc wytrzymali – mówi Jerzy Szafranowicz, dyrektor śląskiego OW NFZ.

Z województwa śląskiego może zniknąć 20 szpitali! Tyle może zbankrutować w zaledwie dwa lata

Kontrakt obejmuje oddziały, które funkcjonowały przed zamknięciem szpitala, a więc anestezjologię i intensywną terapię, izbę przyjęć, ortopedię i traumatologię narządu ruchu, neonatologię, geriatrię, internę, neurologię, chirurgię ogólną, położnictwo i ginekologię. Łączna wartość umowy to blisko 4,5 mln. zł.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close