RegionWiadomość dnia

Taniej za żłobki w Chorzowie. Miasto dopłaca do opieki nad dziećmi

Prywatne żłobki w Chorzowie otrzymały wyższe dotacje za pobyt maluchów w placówce. Radni przyjęli propozycję prezydenta, aby zwiększyć kwotę z 400 zł do 550 zł.

 

–Naszym celem jest stałe poszerzanie oferty żłobkowej w Chorzowie. Dzięki wyższej dotacji prowadzenie placówki jest bardziej opłacalne, co przekłada się na nowe miejsca dla najmłodszych – wyjaśnia wiceprezydent Wiesław Ciężkowski. – Zmiana dofinansowania oznacza także obniżkę opłat za pobyt dziecka w żłobku. Od kwietnia rodzice płacą 350 zł zamiast dotychczasowych 400 zł – dodaje zastępca prezydenta.

Podwyższenie dotacji ma związek z rosnącymi kosztami utrzymania placówek. Wzrost opłat za lokale i gwałtowny skok płacy minimalnej sprawiły, że żłobki zaczęły borykać się z problemami finansowymi i trudnościami związanymi z zatrudnieniem opiekunek. Miasto zwiększyło wiec o 500 tys. zł pulę środków na dofinansowanie podmiotów niepublicznych – pula na 309 miejsc wyniesie do końca roku 1 866 850 zł. Warto przypomnieć, że w Chorzowie systematycznie rośnie liczba miejsc w żłobach. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w tym roku na maluchy będzie czekać ok. 600 miejsc, czyli o ok. 100 więcej niż we wrześniu 2017 roku – podkreśla wiceprezydent Ciężkowski.
(źr: UM Chorzów)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close