AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Śląsk: Babcia i ojciec z blisko 3 promilami zajmowali się niespełna rocznym chłopcem

Ojciec i babcia 11-miesięcznego chłopca kompletnie pijani „opiekowali” się dzieckiem. Ojciec został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Ranna babcia trafiła do szpitala.

 

Informację o pijanej kobiecie i mężczyźnie, sprawujących opiekę nad małym dzieckiem, mundurowi otrzymali w niedzielę 12 listopada 2017r. tuż przed godziną 17.00. Z relacji świadków wynikało, że w Kaletach na jezdnię przewróciła się kobieta, raniąc sobie twarz. Obok niej, z małym dzieckiem na rękach stał mężczyzna. Na tą sytuację zareagowali kierowcy samochodów, którzy akurat przejeżdżali tą ulicą. Udzielili poszkodowanej pomocy i powiadomili pogotowie ratunkowe. Zachowanie kobiety i mężczyzny wskazywało jednak na to, że mogą być nietrzeźwi. Podejrzenia okazały się słuszne. Mundurowi dowiedzieli się, że będący na miejscu interwencji 28-letni mężczyzna, jest ojcem 11-miesięcznego chłopca, a 50-letnia kobieta, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, jest jego babcią. W chwili kiedy sprawowali opiekę na dzieckiem, byli pijani.

Badanie stanu trzeźwości wykazało u ojca dziecka ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Babcia chłopca „wydmuchała” jeszcze więcej. W organizmie miała ponad 3 promile alkoholu. Dziecko całe i zdrowe trafiło pod opiekę rodziny, a później matki. Policjanci wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności sprawy. Jeśli zgromadzony materiał potwierdzi, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem ojciec i babcia narazili życie lub zdrowie dziecka na niebezpieczeństwo, grozić im będzie kara nawet 5 lat więzienia.

 

(źródło: Śląska Policja)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close