AlarmRegionWiadomość dnia

Tarnowskie Góry: rewolucja w parkowaniu. Miejsce wskaże kierowcy ….smartfon

Za około trzy miesiące w Tarnowskich Górach zacznie działać strefa krótkotrwałego parkowania. Miasto nawiązało współpracę z norweską firmą BT Skyrise, która wykorzystując inteligentną technologię, wyznaczy w centrum, na swój koszt, ponad 40 miejsc służących do parkowania rotacyjnego. Strefa oraz związana z nią aplikacja na smartfony ułatwi mieszkańcom znalezienie wolnych miejsc do parkowania na czas potrzebny do załatwienia spraw w śródmieściu.

 

 

-Wgrywając na smartfona aplikację będzie można uzyskać informację, które z wyznaczonych miejsc jest aktualnie wolne – tłumaczy Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza ds. gospodarczych. -Strefa da możliwość rotacji, ponieważ kilkadziesiąt wyznaczonych miejsc będzie pod nadzorem Straży Miejskiej. Umożliwi to szybsze znalezienie miejsca postoju na załatwienie swoich spraw w Urzędzie Miejskim lub innych instytucjach zlokalizowanych w centrum miasta albo na zrobienie szybkich zakupów – dodaje.

 

 

Czujniki zamontowane zostaną w nawierzchni każdego z wyznaczonych miejsc postojowych wraz z pozostałą infrastrukturą tj. relay noda'mi (urządzeniami zbierającymi sygnał) oraz kolektorami (urządzeniami zbierającymi sygnał z relay node'ów i przekazującymi do systemu). Wraz z aplikacją mobilną urządzenia te pozwolą na monitorowanie zajętych miejsc oraz alarmowanie o przekroczeniu dozwolonego czasu postoju.

 

 

Krótkotrwałe parkowanie ma być możliwe w obrębie ulic Górniczej, Zamkowej, Bondkowskiego i Gliwickiej. Rozważane są także lokalizacje przy ulicy Strzeleckiej i Tylnej. Otwarta na razie jest kwestia czasu, w jakim czasowe parkowanie będzie możliwe. Najprawdopodobniej będzie to godzina bądź półtorej godziny. Wprowadzenie zmian wymaga jeszcze wykonania projektów zmiany organizacji ruchu drogowego oraz zatwierdzenia ich w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach. 

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close