Region

Tarnowskie Góry: Staranował 6 aut. Wszystko przez aktówkę

Do niecodziennej kolizji doszło na jednym ze sklepowych parkingów w Tarnowskich Górach. Kierowca SUV-a taranował znajdujące się na jego drodze samochody, do momentu zderzenia się ze ścianą budynku. Jak się okazało, auto miało zablokowane pedały hamulca i gazu przez … aktówkę.

 

W środę, 18 lipca, tuż przed godziną 11:00, tarnogórscy policjanci zostali wezwani do kolizji drogowej, która miała miejsce na jednym ze sklepowych parkingów. Na miejscu policjanci zastali sześć rozbitych aut oraz siódme wbite w ścianę budynku. Było to auto sprawcy kolizji, 67-letniego mieszkańca powiatu tarnogórskiego. Policjanci ustalili, że kierowca toyoty nie mógł zatrzymać swojego pojazdu i taranował po kolei samochody, znajdujące się na jego drodze do momentu zderzenia ze ścianą budynku.

Jak się okazało, pedały hamulca i gazu zostały zablokowane przez…aktówkę, z której chwilę wcześniej właściciel samochodu wyciągał dokumenty. Teczka zablokowała się między pedałami w taki sposób, że kierowca nie był w stanie wcisnąć pedału hamulca. Gdy próbował to zrobić, aktówka naciskała na pedał gazu, co powodowało przyśpieszenie samochodu.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mężczyzna był trzeźwy. Za spowodowanie kolizji, został ukarany mandatem karnym.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close