AlarmRegionWiadomość dnia

Tego jeszcze nie było! Pierwszy ślub na kopalnianej wieży! [ZDJĘCIA]

Natalia i Michał (świętochłowiczanka i rudzianin) w sobotę 5 grudnia w samo południe powiedzieli sobie „Tak” w na szczycie odrestaurowanej w tym roku wieży basztowej. To pierwsze małżeństwo zawarte w kompleksie Wieże KWK Polska. Do tej pory obiekt był wykorzystywany podczas sesji zdjęciowych, w tym narzeczeńskich i ślubnych. Ze szczytu wieży basztowej roztacza się widok na śląskie miasta. Po raz pierwszy wraz z resztą kompleksu została udostępniona w czerwcu podczas Industriady. W tej niesamowitej scenerii odbył się koncert Józefa Skrzeka. Ślub w kopalnianej wieży jednak do tej pory się nie odbył – ten jest pierwszy i wcale nie ostatni.

 

Do tej pory obiekt zwiedziło ponad 7 tys. osób. Wieże stały się wizytówka Świętochłowic. Na terenie zrewitalizowanego i zaadaptowanego kosztem 7 mln zł obiektu odbywają się wernisaże  artystów pędzla i obiektywu, cotygodniowe spotkania z reżyserami, dziennikarzami, stylistami.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close