AlarmRegion

Telefon z prośbą o kasę na leczenie koronawirusa to oszustwo! Uważajcie!

Dzwoni telefon, a z drugiej strony słyszycie prośbę o szybkie przekazanie pieniędzy na leczenie koronawirusa? Możecie być 100-procentowo pewni, że macie po drugiej stronie słuchawki oszusta. A tych, działających na śląsku metodą „na koronawirusa” jest coraz więcej.

 

 

SZOOOOOK!!! Ksiądz nie przyjdzie po kolędzie! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Nie tylko w województwie śląskim, ale w całym kraju pojawiły się oszustwa metodą „na koronawirusa”. Jest to modyfikacja oszustwa stosowanego wcześniej, w którym starsze osoby wprowadzane były w błąd co do tożsamości rozmówcy telefonicznego i utrzymywane w przeświadczeniu, że dzwoni do nich funkcjonariusz służb państwowych.

Mamy strefę żółtą, padają kolejne rekordy zakażeń, więc oszuści idą za ciosem i oszukują metodą „na koronawirusa. Ostrzegają przed nią między innymi policjanci z KMP Gliwice. Bo tym razem sprawcy wykorzystali troskę seniorów o los ich najbliższych, wmawiając, że potrzebne są pieniądze na leczenie zakażenia.

Jak podkreślają policjanci z Gliwic – trzeba pamiętać, że policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem. Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach. Jeżeli odebrałeś taki telefon, bądź pewny, że dzwoni oszust! – Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN i haseł! Natychmiast poinformuj o tym Policję – proszą mundurowi i apelują, byśmy swoim rodzicom czy dziadkom wyjaśnili, jak działa nowa metoda oszustwa „na koronawirusa”.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: KMP Gliwice
Image by rottonara from Pixabay

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tragiczny wypadek na S1 w Mierzęcicach! Zginęły trzy osoby [ZDJĘCIA]

Eksperci: Bezobjawowe przejście COVID-19 nie oznacza braku powikłań

Godziny dla seniora wracają! Pamiętajcie! Obowiązują w sklepach, aptekach i drogeriach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close