RegionWiadomość dnia

Ten wiadukt aż prosił się o remont! No to się doprosił. Wiadukt przy Mikołajczyka w Sosnowcu będzie naprawiony

Znany jest już wykonawca remontu wiaduktu na ulicy Mikołajczyka w Sosnowcu. Prace są niezbędne i rozpoczną się jeszcze w maju.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00


Firma Ambet za ponad 1,7 mln złotych wykona prace na wiadukcie na ulicy Mikołajczyka. – Firma zaczyna prace od wykonania dokumentacji projektowej – wyjaśnia zastępca prezydenta Sosnowca, Jeremiasz Świerzawski. Po tym ekipa remontowa pojawi się na samym obiekcie.

Przypomnijmy, że w połowie lutego wiadukt musiał zostać awaryjnie zamknięty z powodu uszkodzenia jezdni. To skutek bardzo niskich temperatur. W ciągu kilku dni, Miejski Zakład Usług Komunalnych przeprowadził niezbędne prace.

Jeszcze w maju ruszy remont wiaduktu na ulicy Mikołajczyka w Sosnowcu (fot. UM Sosnowiec)
Jeszcze w maju ruszy remont wiaduktu na ulicy Mikołajczyka w Sosnowcu (fot. UM Sosnowiec)

– Czekamy na tymczasową organizację ruchu. Po jej uzgodnieniu i zatwierdzeniu, na pewno poinformujemy mieszkańców o zmianach. Na tyle, na ile będzie to możliwe, będziemy chcieli utrzymać ten odcinek w ruchu – mówi prezydent, Arkadiusz Chęciński.

Prace obejmują demontaż i wymianę nawierzchni, warstw konstrukcyjnych, naprawę dylatacji, wykonanie odwodnień, wymianę nawierzchni chodników itp.

Prace mają się zakończyć jesienią. Tymczasem trwa postępowanie przetargowe na remont ulicy Mikołajczyka od ronda Ludwik do wiaduktu. – Mam nadzieję, że już niedługo na tej części ulicy zapanuje nowa jakośćdodaje prezydent Sosnowca.

 

źródło: UM Sosnowiec

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zabójca policjanta z Raciborza jest w szpitalu w Rybniku. Ma dostać trzy zarzuty [WIDEO]

Na Śląsk dotarły kolejne dostawy szczepionek. Punkty Szczepień Masowych pracują pełną parą

Bogatsi za żłobek w Katowicach nie zapłacą więcej? Wojewoda mówi, że to niekonstytucyjne

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close