RegionWiadomość dniaZdrowie

Na Śląsk dotarły kolejne dostawy szczepionek. Punkty Szczepień Masowych pracują pełną parą

Do kolejnych samorządowych punktów szczepień w woj. śląskim dotarły dostawy szczepionek. Dwa punkty uruchomiono dziś w Rudzie Śląskiej, gdzie zaszczepić może się każdy, kto ma wystawione e-skierowanie. Jeden punkt mieści się w hali sportowej MOSiR przy ul. Hallera, drugi na terenie szpitala miejskiego w Bielszowicach. Szczepienia odbywają się w godzinach od 8 do 14, od poniedziałku do piątku.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

-Dziś mieliśmy przygotowanych w jednym punkcie 450 szczepionek, w drugim 250. Więc w sumie powinniśmy zaszczepić około 700 osób. Do tego trzeba doliczyć jeszcze ponad 200 osób w szpitalu, więc około 1000 osób dzisiaj powinno być zaszczepionych. Ale z tego co wiem, nie wszystkie osoby się zgłosiły. A sam proces szczepienia przebiega sprawnie, nie ma tam zbyt dużych kolejek, wszystko odbywa się płynnie – informuje Krzysztof Mejer, w-ce prezydent Rudy Śląskiej.

 

I faktycznie. Po godzinie 13-ej w punkcie w hali sportowej dużej kolejki już nie było. Mieszkańcy Rudy Śląskiej oczekujący na szczepienie obsługiwani byli bardzo sprawnie, a ci, którzy wychodzili po szczepieniu, chwalili dobrą organizację pracy punktu.

-Załatwiłem sprawę w przeciągu pół godziny, gdzie mieliśmy termin na 17. No a że wie pani, jak to powiedzieć, w rodzince, między znajomymi ta śmierć krąży to chcieliśmy to przyspieszyć i przyspieszyliśmy to dzisiaj. Dzięki temu. Telefon i w pół godziny żeśmy załatwili sprawę mówią Eugeniusz i Barbara, mieszkańcy Rudy Śląskiej.

Do kolejnych samorządowych punktów szczepień w woj. śląskim dotarły dostawy szczepionek. Dwa punkty uruchomiono dziś w Rudzie Śląskiej, gdzie zaszczepić może się każdy, kto ma wystawione e-skierowanie
Do kolejnych samorządowych punktów szczepień w woj. śląskim dotarły dostawy szczepionek. Dwa punkty uruchomiono dziś w Rudzie Śląskiej, gdzie zaszczepić może się każdy, kto ma wystawione e-skierowanie

Nowy punkt szczepień powszechnych powstał również w Sosnowcu. Początkowo miał zostać uruchomiony w połowie kwietnia, ale z powodu opóźnień w dostawie szczepionek, oficjalnie ruszył we wtorek 4 maja. Sosnowiecki punkt szczepień mieści się w budynku szkoły muzycznej przy ul. Wawel 2.

-Wybraliśmy ten punkt i to miejsce nieprzypadkowo, ponieważ dysponujemy tam dość dużym parkingiem. Także spokojnie mieszkańcy mogą tam podjechać tam zaparkować, nie tworzą się dzięki temu zatory tutaj wokół tego miejsca. Zainteresowanie jest spore, wiadomo pierwszy dzień troszkę chaosu, jak to w takich sytuacjach. Natomiast już dzisiaj w miarę płynnie wszystko się odbywa – mówi Krzysztof Poloczek, biuro prasowe UM Sosnowiec.

 

Sosnowiecki punkt szczepień przyjmuje pacjentów przez siedem dni w tygodniu, w godzinach od 10 do 20. Dziennie może się tu zaszczepić około 600 osób. Mieszkańcy mogą zaszczepić się wszystkimi obecnie dostępnymi na rynku szczepionkami.

 

autorka: Fatima Orlińska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

43-letni policjant zginął w Raciborzu zastrzelony przez bandytę

Rodzina, przyjaciele, koledzy z pracy opłakują zastrzelonego w Raciborzu policjanta. Michał Kędzierski miał 43 lata

Nie żyje zakonnica z Katowic, zakażona indyjską odmianą koronawirusa! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close