AlarmRegionWiadomość dnia

Rodzina, przyjaciele, koledzy z pracy opłakują zastrzelonego w Raciborzu policjanta. Michał Kędzierski miał 43 lata

Tragedią zakończyła się interwencja policji w Raciborzu. Strzelaniną rozpoczął się wtorek po majówce na tym osiedlu przy ul. Chełmońskiego. Mieszkańcy słyszeli odgłosy, ale nikt nie spodziewał się, że to broń.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

-Tutaj śmieciara ładowała śmieci i to tak tłukło w tych pojemnikach. Myślałem, że to ta śmieciara taki hałas robi – mówi Stanisław, mieszkaniec osiedla.

– Słyszałem z 5-6 strzałów, ale nie skojarzyłem, że to akurat strzały, ale odgłosy jakieś. Pomyślałem, że to petardy. Dopiero później jak usłyszałem syreny, to wiedziałem, że coś się dzieje – mówi Marek, mieszkaniec osiedla.

43-letni policjant zginął podczas pełnienia służby w Raciborzu. Strzelił do niego bandyta, który w ubraniu przypominającym policyjne, usiłował kontrolować samochody
43-letni policjant zginął podczas pełnienia służby w Raciborzu. Strzelił do niego bandyta, który w ubraniu przypominającym policyjne, usiłował kontrolować samochody

Zaczęło się tutaj. Pracownicy stacji paliw w dzielnicy Markowice zauważyli dziwnie zachowującego się mężczyznę. Podejrzewali, że jest pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. To było przed godziną ósmą. Policjanci pojechali na miejsce, ale mężczyzny już tu nie było.

-W międzyczasie było kolejne zgłoszenie właśnie z tej ulicy, gdzie teraz się znajdujemy i gdzie doszło do tego tragicznego wydarzenia. O tym, że mężczyzna prawdopodobnie w mundurze policjanta, czy w stroju, który jest bardzo do niego podobny kontroluje samochody. Policjanci dojechali tutaj na miejsce. To był patrol dwuosobowy, umundurowany i przyjechali tu na miejsce oznakowanym samochodem. Zauważyli tego mężczyznę i ten samochód, którego szukaliśmy, więc potwierdzili, że prawdopodobnie chodzi o niego i podjęli czynności. Ten mężczyzna niestety wyjął broń, jak się okazało była to broń palna, i strzelił do policjanta – mówi podinsp. Aleksandra Nowara, KWP w Katowicach.

Koszmarna tragedia w Raciborzu! Podczas interwencji zginął policjant, postrzelony przez legitymowanego mężczyznę!
Koszmarna tragedia w Raciborzu! Podczas interwencji zginął policjant, postrzelony przez legitymowanego mężczyznę!

W odpowiedzi strzały oddał drugi policjant. Ranny funkcjonariusz był reanimowany, ale nie udało się go uratować. Zmarł na miejscu. Napastnik był przebrany za policjanta. Został postrzelony w nogę i trafił do szpitala.

-Trafił do szpitala w godzinach porannych z raną postrzałową nogi w stanie niezagrażającym życiu. Musiał być przetransportowany na blok operacyjny, ponieważ takiego zabiegu operacyjnego wymagał. Została mu pobrana także krew na obecność środków psychoaktywnych bądź alkoholu – mówi Maciej Kołodziejczyk,Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku.

40-latek z rejonu Raciborza był wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusz, który zginął na służbie to Michał Kędzierski miał 43 lata i kilkunastoletnie doświadczenie w pracy. Rodzina zmarłego i drugi policjant z patrolu będą objęci pomocą psychologiczną.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nie żyje Bronisław Cieślak. Cała Polska pamięta go z „07 zgłoś się”

W osiem minut napisali nową historię klubu! Raków Częstochowa zdobył Puchar Polski!

Premier Morawiecki w Chorzowie: „Aby Śląsk mógł pozostać Śląskiem, potrzebował włączenia do Rzeczypospolitej”

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close