reklama
Kategorie

W Rudzie Śląskiej 5 maja zaczną działać dwa powszechne punkty szczepień!

reklama

Od środy, 5 maja również w Rudzie Śląskiej zaczną działać dwa powszechne punkty szczepień! Pierwszy z nich mieści się w hali sportowej MOSiR przy ulicy Hallera w Nowym Bytomiu, a drugi na terenie szpitala miejskiego w Bieszowicach. Oba punkty będą czynne od godziny 8:00 do 14:00.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

reklama

Jak zapowiada wiceprezydent Krzysztof Mejer, w hali MOSiR codziennie szczepionki otrzyma 450 osób a w szpitalu w Bielszowicach kolejnych 250.

SILESIA FLESZ NAJNOWSZE VIDEO

– Jutro z samego rana również otwieramy powszechne punkty szczepień w Rudzie Śląskiej. Przypominam, że jeden mieści się w hali sportowej przy ulicy Hallera a drugi na terenie szpitala w Bieszowicach. Oba punkty będą czynne od godziny 8:00 do 14:00. Do końca tygodnia każdy z tych punktów zaszczepi w sumie prawie 3 tysiące osób – napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer

Dodatkowo w dotychczasowym punkcie szczepień, w szpitalu w Goduli, do końca tygodnia zaszczepionych zostanie 730 osób.

– Jesteśmy gotowi szczepić więcej mieszkańców, ale z powodu takiej, a nie innej ilości szczepionek, nie możemy tego uczynić. Na koniec jeszcze informacja porządkowa. Osoby mające skierowanie do punktu szczepień przy ulicy Hallera proszone są o parkowanie swoich samochodów na parkingu przy ulicy Hallera i Objazdowej. Będą tam zarezerwowane miejsca. W razie jakichś wątpliwości na miejscu będzie straż miejska – napisał wiceprezydent Mejer.

Punkty Szczepień Powszechnych są elementem Narodowego Programu Szczepień. Według założeń docelowo w każdym powiecie (lub mieście na prawach powiatu) powinny być co najmniej dwa takie punkty. Jeden prowadzony ma być przez tzw. podmiot wykonujący działalność leczniczą (PWDL), zwany też populacyjnym punktem szczepień. W Rudzie Śląskiej jest to szpital miejski. Drugi, jako element sieci koordynowanej przez wojewodów, organizowany ma być od podstaw przez samorządy we współpracy z wybranym PWDL oraz w porozumieniu z NFZ. Każdy z tych punktów w przypadku miast powyżej 50 tys. mieszkańców powinien też być w stanie zrealizować przynajmniej 500 dawek szczepionki dziennie

 

Źródło: rudaslaska.com.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nie żyje Bronisław Cieślak. Cała Polska pamięta go z „07 zgłoś się”

W osiem minut napisali nową historię klubu! Raków Częstochowa zdobył Puchar Polski!

Premier Morawiecki w Chorzowie: „Aby Śląsk mógł pozostać Śląskiem, potrzebował włączenia do Rzeczypospolitej”

 

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button