RegionWiadomość dnia

Premier Morawiecki w Chorzowie: „Aby Śląsk mógł pozostać Śląskiem, potrzebował włączenia do Rzeczypospolitej”

W ten weekend Park Śląski w Chorzowie to nie tylko miejsce ogromnych kolejek do majówkowego punktu szczepień, ale również ważne miejsce na historycznej mapie Górnego Śląska. To właśnie tutaj odbyły obchody upamiętniające 100. rocznicę III Powstania Śląskiego. Wziął w nich udział premier Mateusz Morawiecki. W trakcie uroczystości, dla upamiętnienia powstania, zasadzony został dąb.

 

 

Ze Śląska ruszyły wycieczki zarośniętych do fryzjerów w Małopolsce 😉

TOP 5 SILESIA FLESZ zawsze w niedzielę o 19.50 w TVS!


-Żeby Polska wówczas stała się Polską potrzebowała przyłączenia Śląska, ale można powiedzieć i tak, że żeby Śląsk mógł pozostać Śląskiem potrzebował włączenia do Rzeczypospolitej i Ślązacy, Polacy, powstańcy śląscy, doskonale o tym wiedzieli i dlatego byli w stanie złożyć na ołtarzu historii swoją własną ofiarę- mówił dzisiaj w Parku Śląskim w Chorzowie Mateusz Morawiecki, premier RP.

Premier Morawiecki w Chorzowie: "Aby Śląsk mógł pozostać Śląskiem, potrzebował włączenia do Rzeczypospolitej"
Premier Morawiecki w Chorzowie: „Aby Śląsk mógł pozostać Śląskiem, potrzebował włączenia do Rzeczypospolitej”

-Dla nas najważniejsza dla Ślązaków na pewno jest 100 rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego, tego ostatniego Powstania Śląskiego. Chodź ono może się nie zakończyło zwycięstwem, ale trzeba pamiętać o tym, że miał owielki wpływ na to, na późniejsze decyzje i na to, że Śląsk znalazł się w granicach Rzeczpospolitej, o to ci powstańcy walczyli i tego chcieli i wreszcie się udało mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

-Zawsze jako leśnicy staramy się przy okazji dużych uroczystości zaistnieć również jest to rozpropagowanie pięknej idei ochrony środowiska, ochrony przyrody, tym bardziej, że to są dęby papieskie poświęcone przez papieża Franciszka – podkreśla Józef Kubica, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

 

autorka: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Policja będzie pilnować w Beskidach, czy hotele w majówkę nie będą przyjmować gości

Halo! Warszawa? Gdzie są szczepionki!!! Śląskie miasta wciąż czekają na dostawy

Dąbrowa Górnicza: Będzie praca. 800 osób znajdzie zatrudnieni

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close