RegionWiadomość dniaZdrowie

Halo! Warszawa? Gdzie są szczepionki!!! Śląskie miasta wciąż czekają na dostawy

Kolejne miasta są gotowe do uruchomienia masowych punktów szczepień i kolejne narzekają, że wciąż nie mogą się doczekać na dostawę szczepionek.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

W Rybniku w hali MOSiR w Boguszowicach, można by szczepić nawet 600 osób dziennie, ale nie ma czym…

-Mam bardzo dużo sygnałów od samych rybniczan, że muszą wybierać inne miasta, miasta ościenne często nawet dalej położone nie w subregionie Zachodnim na przykład i się pytają po prostu samorządu jak to jest, że samorząd nie dopilnował czegoś. Ja dzisiaj pokazuje ten punkt, który właściwie jest od zeszłego piątku w pełni przygotowany, że po tygodniu nadal szczepionki nie mamy i tego po prostu nie rozumiemmówi Piotr Kuczera prezydent miasta Rybnika.

Co ciekawe, w sąsiedniej Czerwionce-Leszczynach samorządowy punkt działa od środy i już pierwszego dnia zostało tu podanych około 1000 dawek. Podobnie jest w Piekarach Śląskich. Tam też można się szczepić od środy, choć liczba dostarczanych dawek jest niewielka.

– Raz dostajemy 90, raz dostajemy 200 szczepionek. To wszystko uzależnione jest od systemu SDS ile nam przyznają szczepionek w danym dniu i na cały tydzieńmówi Katarzyna Adamkiewicz koordynator ds. szczepień Szpital Miejski w Piekarach Śląskich.

Kolejne miasta są gotowe do uruchomienia masowych punktów szczepień i kolejne narzekają, że wciąż nie mogą się doczekać na dostawę szczepionek
Kolejne miasta są gotowe do uruchomienia masowych punktów szczepień i kolejne narzekają, że wciąż nie mogą się doczekać na dostawę szczepionek

Podobnie jak w Rybniku, szczepić nie ma czym w miejskim punkcie w Siemianowicach Śląskich. Tu jednak znana jest data pierwszej dostawy. Od 4 maja będzie się tu mogło zaszczepić około 600 osób dziennie.

– 5 maja już od godzin porannych do soboty włącznie będziemy w pierwszej zadeklarowanej przez stronę rządową partii przyjdzie 1700 szczepionek – wylicza Piotr Kochanek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich

Rzecznik wojewody śląskiego poinformowała dzisiaj, że po majówce kolejne 58 punktów szczepień, w tym ten w Rybniku, dostaną pierwsze dawki szczepionek.

 

autorka: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Do Parku Śląskiego na pokemony, spacer i na szczepienie. Budują Mobilny Punkt Szczepień

Bakterie w parówkach z Biedronki! Produkt nadaje się do wyrzucenia!

Narodziny, które oznaczają koniec Śląska, jaki znamy. Umowa społeczna ws. likwidacji górnictwa gotowa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close