RegionWiadomość dniaZdrowie

Halo! Warszawa? Gdzie są szczepionki!!! Śląskie miasta wciąż czekają na dostawy

Kolejne miasta są gotowe do uruchomienia masowych punktów szczepień i kolejne narzekają, że wciąż nie mogą się doczekać na dostawę szczepionek.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

W Rybniku w hali MOSiR w Boguszowicach, można by szczepić nawet 600 osób dziennie, ale nie ma czym…

-Mam bardzo dużo sygnałów od samych rybniczan, że muszą wybierać inne miasta, miasta ościenne często nawet dalej położone nie w subregionie Zachodnim na przykład i się pytają po prostu samorządu jak to jest, że samorząd nie dopilnował czegoś. Ja dzisiaj pokazuje ten punkt, który właściwie jest od zeszłego piątku w pełni przygotowany, że po tygodniu nadal szczepionki nie mamy i tego po prostu nie rozumiemmówi Piotr Kuczera prezydent miasta Rybnika.

Co ciekawe, w sąsiedniej Czerwionce-Leszczynach samorządowy punkt działa od środy i już pierwszego dnia zostało tu podanych około 1000 dawek. Podobnie jest w Piekarach Śląskich. Tam też można się szczepić od środy, choć liczba dostarczanych dawek jest niewielka.

– Raz dostajemy 90, raz dostajemy 200 szczepionek. To wszystko uzależnione jest od systemu SDS ile nam przyznają szczepionek w danym dniu i na cały tydzieńmówi Katarzyna Adamkiewicz koordynator ds. szczepień Szpital Miejski w Piekarach Śląskich.

Kolejne miasta są gotowe do uruchomienia masowych punktów szczepień i kolejne narzekają, że wciąż nie mogą się doczekać na dostawę szczepionek
Kolejne miasta są gotowe do uruchomienia masowych punktów szczepień i kolejne narzekają, że wciąż nie mogą się doczekać na dostawę szczepionek

Podobnie jak w Rybniku, szczepić nie ma czym w miejskim punkcie w Siemianowicach Śląskich. Tu jednak znana jest data pierwszej dostawy. Od 4 maja będzie się tu mogło zaszczepić około 600 osób dziennie.

– 5 maja już od godzin porannych do soboty włącznie będziemy w pierwszej zadeklarowanej przez stronę rządową partii przyjdzie 1700 szczepionek – wylicza Piotr Kochanek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich

Rzecznik wojewody śląskiego poinformowała dzisiaj, że po majówce kolejne 58 punktów szczepień, w tym ten w Rybniku, dostaną pierwsze dawki szczepionek.

 

autorka: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Do Parku Śląskiego na pokemony, spacer i na szczepienie. Budują Mobilny Punkt Szczepień

Bakterie w parówkach z Biedronki! Produkt nadaje się do wyrzucenia!

Narodziny, które oznaczają koniec Śląska, jaki znamy. Umowa społeczna ws. likwidacji górnictwa gotowa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close