RegionSportŚwiat

To będzie JEGO konkurs? Piotr Żyła 3. w kwalifikacjach do Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie!

W niemieckim Oberstdorfie najlepsi na świecie skoczkowie narciarscy zainaugurowali rywalizację w 67. Turnieju Czterech Skoczni. Najlepiej na Schattenbergschanze spisał się Austriak Stefan Kraft, który po skoku na odległość 138,5 metra wygrał sobotnie kwalifikacje. Dokładnie tyle samo uzyskał Japończyk Ryoyu Kobayashi, który stracił do Krafta 0,2 punktu. Trzecie miejsce w eliminacjach wywalczył Piotr Żyła, który skoczył 137,5 metra.

 

Lokaty w czołowej „10” zajęli również: ósmy Kamil Stoch i dziewiąty Dawid Kubacki, którzy uzyskali odpowiednio 130 oraz 133,5 metra. Awans do konkursu wywalczył także Jakub Wolny, który po skoku na odległość 127 metrów zajął 29. miejsce. Dwie lokaty za nim uplasował się Stefan Hula, który wylądował na 125 metrze. Taką samą odległość jak Hula osiągnął Aleksander Zniszczoł, który ukończył kwalifikacje na 33. pozycji.

Niestety do konkursu nie zdołał awansować Maciej Kot, który skoczył 108,5 metra i zajął 62. miejsce. – Treningowe skoki nie były złe. Bez mocnej rozgrzewki. Zapoznanie ze skocznią. Wszystko było ok. Na kwalifikacje zmieniliśmy jedną rzecz. Okazało się, że lepsze jest wrogiem dobrego. Drobna zmiana w technice i koncentracji spowodowała, że reszta się posypała. Chodziło o detal – mówił w wywiadzie dla Telewizji Polskiej Maciej Kot po kwalifikacjach w Oberstdorfie.

Transmisja konkursu w Oberstdorfie w niedzielę, 30 grudnia na antenach Telewizji Polskiej. Studio w TVP Sport od godz. 15:05. Konkurs – od godz. 16:15 także w TVP1.
Początek niedzielnego konkursu w Oberstdorfie zaplanowano na godzinę 16:30.

Pary KO reprezentantów Polski:

Piotr Żyła vs Johann Andre Forfang
Kamil Stoch vs Killian Peier
Dawid Kubacki vs Lukas Hlava
Jakub Wolny vs Felix Hoffmann
Stefan Hula vs Michael Hayboeck
Aleksander Zniszczoł vs Jewgienij Klimow

(źr: PZN/TVP Sport)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close