RegionWiadomość dnia

To będzie teatralna petarda w Gliwicach! MIASTO WE KRWI w Ruinach Teatru Victoria już 17 maja

Takiej premiery w Gliwicach jeszcze nie było! Już 17 maja premiera spektaklu „Miasto we krwi”, który przygotowywany jest w magicznej przestrzeni Ruin Teatru Victoria.

 

 

W jakiej cenie kiełbasa wyborcza? Która najlepsza? Odpowiedzi w TOP 5 SILESIA FLESZ

To pierwszy spektakl Teatru Miejskiego w Gliwicach realizowany poza siedzibą — spektakularne, wieloobsadowe widowisko z muzyką na żywo. Pełna namiętności opowieść o ludziach, dla których zdobycie władzy stanowi sens istnienia, znakomicie wpisuje się w naznaczoną historią przestrzeń Ruin Teatru Victoria. Reżyser, Jacek Głomb uruchomił całą przestrzeń Ruin, włączając do gry także balkony i znajdujący się pod sceną basen.

 

„Miasto we krwi” według kronik królewskich Wiliama Szekspira, a w reżyserii Jacka Głomba powstaje w zapierającej dech scenerii ruin spalonego teatru w Gliwicach. Na scenie zobaczymy 18 aktorów, którzy przedstawią współczesną historię walki o władzę, a zarazem opowiedzą o zderzeniu ludzkich namiętności. Widzowie usłyszą też muzykę na żywo w wykonaniu zespołu Kormorany.

– Nie jest to spektakl psychologiczny, nie jest to spektakl kameralny. Jest to rozbuchane widowisko i nie tylko rozbuchane ilością aktorów, o której pan dyrektor mówił, ale także wykorzystaniem maksymalnie tej przestrzeni, która jest za mną. Czyli wykorzystaniem balkonów, ognia, dużo krwi – mówi Jacek Głomb, reżyser spektaklu.

 

Z kolei na czerwiec przewidziano przegląd najlepszych spektakli Teatru w Gliwicach. Premiera spektaklu „Miasto we krwi”w najbliższy piątek.

autor: Paweł Jędrusik
źródło: Teatr Miejski w Gliwicach
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close