RegionWiadomość dnia

W schronie, na wystawie i na stadionie. Jak spędzić Noc Muzeów 2019?

Już za trzy dni czeka nas wyjątkowa, bo bezsenna noc. Sporo będzie się działo w województwie śląskim, gdzie miasta prześcigają się w pomysłach, jak zachęcić mieszkańców do udziału w Nocy Muzeów.

 

W jakiej cenie kiełbasa wyborcza? Która najlepsza? Odpowiedzi w TOP 5 SILESIA FLESZ

Jak co roku na zwiedzających będzie czekał otwarty Stadion Śląski, który będzie można bezpłatnie zwiedzać od godziny 18:30 do 1.00 w nocy.

 

Będzie taka wyznaczona trasa, będzie można wejść na bieżnię lekkoatletyczną, zobaczyć, jak wygląda najszybsza bieżnia świata. Można wejść do wnętrza kubatury, tam będzie wystawa „Śląskie w obiektywie” i będzie można zobaczyć, jak wyglądały ubiegłoroczne imprezy na Śląskim. Zachęcamy do quizu „Wiedza o Stadionie Śląskim”, będzie sprawdzona, specjalna taka multimedialna zabawa. Będzie trzeba zeskanować kod qr i przejść na specjalną stronę, będzie można wygrać nagrody – mówi Adam Pawlicki, Stadion Śląski.

Dodatkową atrakcją ma być szansa zobaczenia siebie na telebimie i zrobienia wyjątkowego selfie. Z kolei w Sosnowcu Noc Muzeów odbędzie się w Pałacu Schoena, tam będzie surrealistycznie, dzięki spektaklowi „Witkacy Menażeria”.

 

Noc Muzeów oczywiście nie ominie Muzeum Górnośląskiego a także podziemnego schronu w Bytomiu – Miechowicach.

– Schron w Miechowicach został wyposażony w nowoczesny system dolby-surround, który pozwala na odczucie na własnej skórze, jak mogło przebiegać bombardowanie w czasie II Wojny Światowej – mówi Małgorzata Węgiel-Wnuk, UM w Bytomiu.

Większość wydarzeń związanych z Nocą Muzeów jest bezpłatna, ale uwaga – na niektóre obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close